Urganch davlat universiteti va Udmurtiya davlat universiteti o'rtasidagi hamkorlik doirasida milliy - madaniy tadbir o'tkazildi
2022-yil 1-mart kuni Rossiya Federatsiyasining Udmurtiya davlat universiteti va UrDU Xorijiy filologiya fakulteti professor-o'qituvchilari o'rtasidagi hamkorlik doirasida milliy-madaniy tadbir o'tkazildi. Mazkur uchrashuv Zoom dasturi orqali bo'lib o'tdi.  Unda har ikkala universitetlar talabalari tomonidan ikki mamlakatning milliy qadriyatlarini aks ettiruvchi chiqishlar namoyish etildi.
Xususan, Xorijiy filologiya fakulteti 1901-ingliz guruhi talabalari tomonidan "Sehrli sandiq" nomli spektakl qoʻgʻirchoq teatri orqali ijro etildi.

A national-cultural event was held in the framework of cooperation between Urgench State University and Udmurt State University
On March 1, 2022, a national-cultural event was held in the framework of cooperation between professors and teachers of Udmurt State University of the Russian Federation and the Foreign Philology Faculty of UrSU. The meeting was held through the Zoom program. It featured speeches by students from both universities, reflecting the national values of the two countries.
In particular, the students of the 1901 English group of the Foreign Philology Faculty performed a play called "Sehrli sandiq" through a puppet theater.