San'atshunoslik fakulteti tomonidan ko'rgazma tashkil etildi
Bugun Sanʼatshunoslik fakulteti haftaligi doirasida universitet talaba-yoshlariga bahoriy kayfiyat ulashish hamda  fakultet iqtidorli talabalarining qoʻli ishi namunalari bilan tanishtirish maqsadida universitet bosh binosining oldi qismida koʻrgazma tashkil etildi.
Unda Sanʼatshunoslik fakultetining “Tasviriy sanʼat”, “Amaliy sanʼat”, “Dastgohli rang tasvir” hamda “Texnologik taʼlim” yoʻnalishlari talabalari tomonidan tayyorlangan qoʻl ishi namunalari namoyish etilmoqda.
Shuningdek, talabalar shu yerning oʻzida ham barcha qiziquvchilar uchun rasm chizish bilan band. Bu esa koʻrgazma ishiga oʻzgacha kayfiyat bermoqda.

The exhibition was organized by the Arts Faculty
Today, as part of the Week of the Arts Faculty, an exhibition was organized in front of the main building of the university to share the spring mood with university students and to acquaint them with the handicrafts of talented students of the faculty.
Samples of handicrafts made by students of the Arts Faculty in the fields of "Fine Arts", "Applied Arts", "Color Image" and "Technological Education" are on display.
Students are also busy drawing for all who are interested. This gives a special mood to the work of the exhibition.