Har kuning bo‘lsin, Navro‘z!
Asrlar davomida el-yurtimizning olijanob orzu-intilishlarini ifoda etib kelayotgan, xalqimizning bir necha asrlik tarixiga ega boʻlgan Navroʻz umumxalq bayramiga aylandi.
Bugungi kunda respublikamizning barcha jabhalarida Navro‘z bayramiga bag‘ishlab, milliy urf-odatlarimiz va anʼanalarimizni ifodalovchi marosimlarga boy boʻlgan sayllar oʻtkazilmoqda.
Xususan, bugun Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetida ham Navroʻz sayli o‘tkazildi. Saylda universitet rektori B.Abdullayev, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Davletov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori  Z.Ibragimov,  fakultet dekanlari va boshqa rahbar xodimlar, fakultet professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlari qatnashdi.
Sayl doirasida bahoriy va milliy taomlar koʻrgazmasi, sportning Milliy kurash, Armrestling, Tosh koʻtarish va Arkon tortish turlaridan musobaqalar oʻtkazildi.
Ayni daqiqalarda, Navroʻz ayyomining milliy taomi  boʻlgan sumalak doshqozoni barcha talabalarni oʻz atrofiga jamlagan.

Навруз на протяжении столетий стал национальным праздником в истории нашего народа, выражая великие мечты и чаяния нашего народа на протяжении веков.
Сегодня во всех уголках страны проходят празднования Навруза, которые богаты обрядами, отражающими наши национальные традиции и обычаи.
В частности, сегодня на факультете Биоинженерии и пищевой безопасности отмечался Навруз. В мероприятии приняли участие ректор университета Б.Абдуллаев, Первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе С.Давлетов, проректор по Научной работе и инновационной деятельности З.Ибрагимов, деканы факультетов и другие официальные лица, преподаватели и студенты .
Фестиваль включал в себя выставку весенней и национальной кухни, соревнования по народной борьбе, армрестлингу, тяжелой атлетике и перетягиванию каната.