Har kuning bo‘lsin, Navro‘z!
Asrlar davomida el-yurtimizning olijanob orzu-intilishlarini ifoda etib kelayotgan, xalqimizning bir necha asrlik tarixiga ega boʻlgan Navroʻz umumxalq bayramiga aylandi.
Bugungi kunda respublikamizning barcha jabhalarida Navro‘z bayramiga bag‘ishlab, milliy urf-odatlarimiz va anʼanalarimizni ifodalovchi marosimlarga boy boʻlgan sayllar oʻtkazilmoqda.
Xususan, bugun Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetida ham Navroʻz sayli o‘tkazildi. Saylda universitet rektori B.Abdullayev, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Davletov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori  Z.Ibragimov,  fakultet dekanlari va boshqa rahbar xodimlar, fakultet professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlari qatnashdi.
Sayl doirasida bahoriy va milliy taomlar koʻrgazmasi, sportning Milliy kurash, Armrestling, Tosh koʻtarish va Arkon tortish turlaridan musobaqalar oʻtkazildi.
Ayni daqiqalarda, Navroʻz ayyomining milliy taomi  boʻlgan sumalak doshqozoni barcha talabalarni oʻz atrofiga jamlagan.

Navruz has become a national holiday during the centuries in the history of our people, expressing the great dreams and aspirations of our people for ages.
Today, in all parts of the country, celebrations of Navruz are held, which are rich in ceremonies that reflect our national traditions and customs.
In particular, today the Bioengineering and Food Safety Faculty celebrated Navruz. Rector of the University B.Abdullayev, First Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs S.Davletov, Vice-Rector for Research and Innovation Z.Ibragimov, deans of faculties and other officials, faculties and students took part in the event.
The festival included an exhibition of spring and national cuisine, competitions in folk wrestling, arm wrestling, weightlifting and tug of war.
At the same time, around the cauldron of sumalak, the national dish of Navruz, gathered all the students.