Xiva shahrida Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston chempionati o‘tkazildi
Xorazm viloyati Xiva shahrida 14-22-mart kunlari Milliy va olimpia sport  turlariga ixtisoslashtirilgan maktab-internatda kattalar o‘rtasida Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston chempionati o‘tkazildi.
Ushbu musaboqada Urganch  davlat universitetining Jismoniy madaniyat fakulteti 203-guruh talabasi Zuhra Otojonova 1-o‘rin sohibasi boʻlib,  Oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti  192-guruh talabasi Shaxloxon Abdullayeva 2-o‘rin sohibasi boʻlib,  Kumush medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti   205-guruh talabasi Qutlimurad Yusupov  2-o‘rin sohibi boʻlib,  Kumush medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti   205-guruh talabasi Kamola Karimova  1-o‘rin sohibasi boʻlib,  Oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti   205-guruh talabasi Aytbayew Shyhmyrat  2-o‘rin sohibi boʻlib,  Kumush medalni qoʻlga kiritdi.

В Хиве прошел чемпионат Узбекистана по Тяжелой атлетике
Чемпионат Узбекистана по Тяжелой атлетике среди взрослых прошел 14-22 марта в Хиве Хорезмской области в специализированной школе-интернате по национальным и олимпийским видам спорта.
Зухра Отожонова, студентка группы 203 факультета Физической культуры Ургенчского государственного университета, заняла первое место и завоевала золотую медаль.
Шахлохон Абдуллаева, студентка 192 группы факультета Физической культуры, заняла 2 место и завоевала серебряную медаль.
Кутлимурад Юсупов, студент 205 группы факультета Физической культуры, занял 2 место и завоевал серебряную медаль.
Камола Каримова, студентка 205 группы факультета Физической культуры, заняла первое место и завоевала золотую медаль.
Студент 205 группы факультета Физической культуры Айтбаев Шыхмырат занял 2 место и завоевал серебряную медаль.