Xiva shahrida Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston chempionati o‘tkazildi
Xorazm viloyati Xiva shahrida 14-22-mart kunlari Milliy va olimpia sport  turlariga ixtisoslashtirilgan maktab-internatda kattalar o‘rtasida Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston chempionati o‘tkazildi.
Ushbu musaboqada Urganch  davlat universitetining Jismoniy madaniyat fakulteti 203-guruh talabasi Zuhra Otojonova 1-o‘rin sohibasi boʻlib,  Oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti  192-guruh talabasi Shaxloxon Abdullayeva 2-o‘rin sohibasi boʻlib,  Kumush medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti   205-guruh talabasi Qutlimurad Yusupov  2-o‘rin sohibi boʻlib,  Kumush medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti   205-guruh talabasi Kamola Karimova  1-o‘rin sohibasi boʻlib,  Oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Jismoniy madaniyat fakulteti   205-guruh talabasi Aytbayew Shyhmyrat  2-o‘rin sohibi boʻlib,  Kumush medalni qoʻlga kiritdi.

Khiva hosted the Uzbek Weightlifting Championship
The Uzbek Weightlifting Championship among adults was held on March 14-22 in Khiva, Khorezm region, at a specialized boarding school in national and Olympic sports.
Zuhra Otojonova, a student group 203 of the Physical Culture Faculty of Urgench State University, took the first place and won a gold medal.
Shakhlokhon Abdullayeva, a student of group 192 of the Physical Culture Faculty, took the 2nd place and won a silver medal.
Kutlimurad Yusupov, a student group 205 of the Physical Culture Faculty, took the 2nd place and won a silver medal.
Kamola Karimova, a student group 205 of the Physical Culture Faculty, took the first place and won a gold medal.
Aytbayev Shyhmyrat, a student group 205 of the Physical Culture Faculty, took the 2nd place and won a silver medal.