Luqmon Bo'rixon hamda Abdusaid Isakovlar bilan adabiy uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 25-mart kuni UrDU Madaniyat saroyida "Sirli muallim", "Bir tomchi yosh", "Jaziramadagi odamlar", "Temir yo'l", "Xizr ko'rgan yigit" kabi qator roman, qissa va hikoyalar muallifi, O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan madaniyat xodimi Luqmon Bo'rixon hamda texnika fanlari doktori, professor Abdusaid Isakovlar ishtirokida adabiy uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvga Filologiya fakulteti professor-o'qituvchilari, tadqiqotchilar, yosh olimlar,  talaba-yoshlar, darhaqiqat, oʻzbek adabiyotimizning chin maʼnodagi  muxlislari jamlandi.  Mazkur uchrashuvga  f.f.d., Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov moderatorlik qildi.
Ma'lumki, har mavsumda respublikamizning til va adabiyot sohasida faoliyat yuritayotgan taniqli olim-u  ijodkorlari bilan bir qator uchrashuvlar tashkil qilish an'ana tusiga kirgan.
Madaniyat saroyga yig'ilgan barcha adabiyot ixlosmandlari uchun qiziqarli tus olgan uchrashuvda mehmonlarimiz o‘z faoliyatlari va ijodlari haqida so‘zlab berishdi. Yosh ijodkorlar oʻz tavsiyalarini berdilar. Talaba-yoshlar o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

A literary meeting was held with Lukman Burikhan and Abdusaid Isakov
Today, March 25, at the Culture  Hall of UrSU, a literary meeting was held with the participation of Honored Worker of Culture of Uzbekistan, the author of a number of novels, tales and short stories, such as "Sirli muallim", "Bir tomchi yosh", "Jaziramadagi odamlar", "Temir yo'l", "Xizr ko'rgan yigit"  Lukman Burikhan and Doctor of Technical Sciences, Professor Abdusaid Isakov.
The meeting was attended by professors, researchers, young scientists, students of the Philology Faculty, and, in fact, true fans of Uzbek literature. The meeting was moderated by Ph.D., Dean of the Philology Faculty D.Gayipov.
It is known that every season it has become a tradition to organize a series of meetings with well-known scientists and artists working in the field of language and literature of the republic.
At the meeting, which was interesting for all literature fans, gathered at the Culture hall, our guests told about their work and creativity. They gave recommendations to young artists. Students received answers to their questions.