Luqmon Bo'rixon hamda Abdusaid Isakovlar bilan adabiy uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 25-mart kuni UrDU Madaniyat saroyida "Sirli muallim", "Bir tomchi yosh", "Jaziramadagi odamlar", "Temir yo'l", "Xizr ko'rgan yigit" kabi qator roman, qissa va hikoyalar muallifi, O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan madaniyat xodimi Luqmon Bo'rixon hamda texnika fanlari doktori, professor Abdusaid Isakovlar ishtirokida adabiy uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvga Filologiya fakulteti professor-o'qituvchilari, tadqiqotchilar, yosh olimlar,  talaba-yoshlar, darhaqiqat, oʻzbek adabiyotimizning chin maʼnodagi  muxlislari jamlandi.  Mazkur uchrashuvga  f.f.d., Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov moderatorlik qildi.
Ma'lumki, har mavsumda respublikamizning til va adabiyot sohasida faoliyat yuritayotgan taniqli olim-u  ijodkorlari bilan bir qator uchrashuvlar tashkil qilish an'ana tusiga kirgan.
Madaniyat saroyga yig'ilgan barcha adabiyot ixlosmandlari uchun qiziqarli tus olgan uchrashuvda mehmonlarimiz o‘z faoliyatlari va ijodlari haqida so‘zlab berishdi. Yosh ijodkorlar oʻz tavsiyalarini berdilar. Talaba-yoshlar o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

Состоялась литературная встреча с Лукманом Буриханом и Абдусаидом Исаковым
Сегодня, 25 марта, в Доме культуры УрГУ состоялась литературная встреча с участием Заслуженного работника культуры Узбекистана, автора ряда повестей, повестей и рассказов, таких как «Сирли муаллим», «Бир томчи йош», «Джазирамадаги одамлар», «Темир йул», «Хызр кёрган йигит» Лукмана Бурихана и доктора технических наук, профессора Абдусаида Исакова.
На встрече присутствовали профессора, научные сотрудники, молодые ученые, студенты филологического факультета и, собственно, настоящие любители узбекской литературы. Вел встречу к.ф.н., декан филфака Д.Гайыпов.
Известно, что каждый сезон стало традицией организовывать серию встреч с известными учеными и деятелями искусства, работающими в области языка и литературы республики.
На встрече, которая была интересна всем любителям литературы, собравшимся в Доме культуры, наши гости рассказали о своей работе и творчестве. Они давали рекомендации молодым художникам. Студенты получили ответы на свои вопросы.