Moliyaviy savodxonlikni oshirishga qaratilgan o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 13-apreldagi “Kapital bozorini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 6207-sonli Farmonining 6-bandiga asosan,  2022-yilning 6-aprel kuni UrDUda Markaziy bank bilan hamkorlikda Iqtisodiyot fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari tomonidan noiqtisodiy yo‘nalishdagi  talabalar uchun «Moliyaviy savodxonlik» o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu seminarda mablag‘larni to‘g‘ri boshqarish, plastik kartalaridan va internet do‘konlaridan xavfsiz foydalanish  hamda oqilona moliyaviy xulq-atvorni shakllantirishga qaratilgan tavsiyalar berildi.  Seminar mobaynida talabalar moliyaviy savodxonlik bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan savollari bilan faol ishtirok qilishdi.

Прошел семинар по финансовой грамотности
В соответствии с пунктом 6 Указа Президента Республики Узбекистан №ПП-6207 «О мерах по дальнейшему развитию рынка капитала» от 13 апреля 2021 года, 6 апреля 2022 года УрГУ совместно с Центральным Банк провел обучающий семинар на тему «Финансовая грамотность» для студентов экономических специальностей профессорами и студентами Экономического факультета.
На семинаре были даны рекомендации, как правильно распоряжаться денежными средствами, безопасно пользоваться пластиковыми картами и интернет-магазинами, формировать бережливое финансовое поведение. В ходе семинара студенты активно участвовали со своими вопросами по финансовой грамотности.