"Ultima" xorijiy korxonasi MCHJ direktori Urganch davlat universitetida boʻldi
2022-yilning 13-aprel kuni Turkiyaning "ULTIMA" korxonasining Oʻzbekistondagi filiali direktori Talha Demirci hamkorlik aloqalarini yoʻlga qoʻyish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻlib, rektor  Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Uchrashuvda  rektor B.Abdullayev va  Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor  G‘.O'razboyevlar Talha Demirci bilan kelgusidagi hamkorlik masalalarini muhokama qildilar. Xususan, har semestrda 6 nafar talabani mazkur korxonaga amaliyot oʻtash uchun yuborishga kelishildi. Bunda talabalar elektrotexnika, mashinasozlik hamda dizayn yoʻnalishlari boʻyicha tajriba orttiradilar.

The director of the foreign enterprise LLC "Ultima" visited Urgench State University
On April 13, 2022, Talha Demirci, Director of the Uzbek Branch of the Turkish company ULTIMA, visited Urgench State University and met with Rector Bahrom Abdullayev to establish cooperation.
During the meeting, Rector B.Abdullayev and Vice-Rector for International Cooperation G.Urazbaev discussed issues of further cooperation with Talha Demirci. In particular, it was agreed to send 6 students to the enterprise for internships each semester. Students gain experience in electrical engineering, mechanical engineering, and design.