"Ultima" xorijiy korxonasi MCHJ direktori Urganch davlat universitetida boʻldi
2022-yilning 13-aprel kuni Turkiyaning "ULTIMA" korxonasining Oʻzbekistondagi filiali direktori Talha Demirci hamkorlik aloqalarini yoʻlga qoʻyish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻlib, rektor  Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Uchrashuvda  rektor B.Abdullayev va  Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor  G‘.O'razboyevlar Talha Demirci bilan kelgusidagi hamkorlik masalalarini muhokama qildilar. Xususan, har semestrda 6 nafar talabani mazkur korxonaga amaliyot oʻtash uchun yuborishga kelishildi. Bunda talabalar elektrotexnika, mashinasozlik hamda dizayn yoʻnalishlari boʻyicha tajriba orttiradilar.

Директор иностранного предприятия ООО «Ультима» посетил Ургенчский государственный университет
13 апреля 2022 года Талха Демирчи, директор узбекского филиала Турецкой компании ULTIMA, посетила Ургенчский государственный университет и встретилась с ректором Бахромом Абдуллаевым для налаживания сотрудничества.
В ходе встречи ректор Б.Абдуллаев и проректор по внешнему сотрудничеству Г.Уразбаев обсудили вопросы постоянного сотрудничества с Талхой Демирчи. В частности, было принято решение о переносе предприятия на стажировку в каждом семестре по 6 студентов. Студенты получают опыт в области электротехники, машиностроения и дизайна.