Universitet xodimlari uchun sayyor qabul oʻtkazildi
Ayni kunlarda  respublikamiz boʻylab Adliya vazirligi tomonidan 2022-yil 15-martdan 15-mayga qadar “Sog‘liqni saqlash va ta’lim tizimi xodimlarining huquqlarini himoya qilish” huquqiy aksiyasi o‘tkazilmoqda.
Mazkur aksiya yuzasidan joriy yilning 22-aprel kuni Urganch davlat universiteti xodimlari ishtirokida Sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Sayyor qabulda Xorazm viloyati Adliya boshqarmasi boshlig'ining o'rinbosari I.Nazarov,  bandlik, moliya va huquq sohasidagi mutaxassislar ishtirok qilib, o‘qituvchilar, pedagog xodimlar va ishchi xodimlar uchun qonunchilikda belgilangan huquq va imtiyozlari yuzasidan  huquqiy maslahatlar berilib, murojaatlari qabul qilindi.

A mobile reception was held for the university staff
Currently, the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan is conducting a legal campaign "Protection of the rights of health and education system workers" from March 15 to May 15, 2022.
A mobile reception was held on April 22 with the participation of staff of Urgench State University.
S.Davletov, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of UrSU, opened the mobile reception with an introductory speech.
The mobile reception was attended by Deputy Head of the Department of Justice of Khorezm region I. Nazarov, experts in the field of employment, finance and law.