YANGI FUTBOL MAYDONI FOYDALANISHGA TOPSHIRILDI
Bugun, 25-aprel kuni Urganch davlat universitetining  Filologiya, Kimyoviy texnologiyalar, Iqtisodiyot va Texnika fakultetlari joylashgan Urganch shahar Gurlan koʻchasi  hududida yangi qurilgan Futbol maydonining ochilishi marosimi oʻtkazildi.
Unda UrDU rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida  universitet Kengashi aʼzolari qatnashdilar.
Ochilish marosimiga futbol maydonining quruvchilari ham taklif etildi. Rektor B.Abdullayev quruvchilarga mazkur zamonaviy va koʻrkam sport inshooti uchun  jamoa nomidan minnatdorchilik bildirdi.
Ushbu futbol inshootining yondosh hududida yana boshqa sport turlari uchun moslashtirilgan maydonlarni ham qurish rejalashtirildi.

НОВОЕ ФУТБОЛЬНОЕ ПОЛЕ ВВЕДЕНО В ЭКСПЛУАТАЦИЮ
Сегодня, 25 апреля, состоялось торжественное открытие нового футбольного поля на улице Гурлана в Ургенче, где расположены филологический, химико-технологический, экономический и технологический факультеты Ургенчского государственного университета.
В нем приняли участие члены Совета университета во главе с ректором УрГУ Бахромом Абдуллаевым.
На церемонию открытия также были приглашены строители футбольного поля. Ректор Б.Абдуллаев поблагодарил строителей от имени коллектива за этот современный и красивый спортивный объект.
На прилегающей территории этого футбольного объекта планируется построить площадки, приспособленные для других видов спорта.