“Yangi O‘zbekiston - inson qadri ustuvor bo‘lgan jamiyat va xalqparvar davlatdir” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi
2022-yilning 13-may kuni  O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida “Yangi O‘zbekistonning tinchligi, farovonligi va taraqqiyoti yo‘lida birlashaylik” umumiy shiori ostida “Yangi O‘zbekiston - inson qadri ustuvor bo‘lgan jamiyat va xalqparvar davlatdir” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbir avvalida mehmonlar universitet talabalari tomonidan tashkil qilingan  “Besh barmog‘imda- besh xil hunar” mavzusidagi  qo‘l ishlari ko‘rgazmasi bilan tanishdilar.
Tadbirda Partiyaning Siyosiy Kengashi Markaziy apparati  va  barcha viloyatlardagi faollari,  viloyatimizdagi faollari, Urganch davlat universiteti rahbariyati va professor-o‘qituvchilari, talabalar,   ommaviy axborot vositalari vakillari hamda Urganch shahar Madaniyat bo‘limining vohamizga tanilgan san’atkorlari  ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU rektori Baxrom Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Shundan soʻng, Partiya Siyosiy Kengashi raisi B.Abduxalimovning maʼruzasi tinglandi. B.Abduxalimov oʻz soʻzida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlarga, ilm-fan, ta’limga berilayotgan e’tibor haqida toʻxtalib, yurtimizdagi keng bunyodkorlik ishlari, ayniqsa, “Inson qadri uchun” tamoyilini amalga oshirishda O‘zbekiston “Adolat” sosial-demokratik partiyasi eng faol partiyalar sirasiga kirishini taʼkidladi. Shu zaminda yetishib chiqqan ulugʻ allomalar, ularning ilmiy merosi va jahon tamadduniga qoʻshgan hissalari haqida soʻz yuritib, mamlakatimizda hozirda yaratilayotgan sharoitlardan unumli foydalanib, Uchinchi Renessans poydevorini qurishda yoshlarning faol ishtirok qilishi muhimligiga toʻxtaldi.
Shuningdek, taqdirlash marosimida Partiya Siyosiy Kengashi raisi oʻrinbosari A.Raxmonov ishtirok etdi.
Tadbir davomida “Adolat do‘ppisi” va “Adolat belbog‘i”  maxsus sovg‘alari  va sertifikatlar viloyatdagi partiya faollariga tantanali topshirildi.
Uchrashuv yakunida vohamizning sevimli san’atkorlari tomonidan Vatanimizni madh etuvchi  kuy va qo‘shiqlar ijro etildi.

A spiritual and educational event was organized "New Uzbekistan - a society with human dignity and a people's state"
On May 13, 2022, Justice Social Democratic Party and Urgench State University under the common motto "Let's unite for peace, prosperity, and development of the new Uzbekistan" a spiritual and educational event was organized "New Uzbekistan - a society with human dignity and a people's state"
At the beginning of the event, the guests got acquainted with the exhibition of handicrafts "Five fingers - five different professions" organized by university students.
The event was attended by activists from the Central Office of the Political Council of the Party and all regions, activists of our region, the leadership and professors of Urgench State University, students, media representatives and well-known artists of the Urgench Department of Culture.
The event was opened by the rector of UrSU Bahrom Abdullayev.
After that, the report of the Chairman of the Political Council of the Party B.Abdukhalimov was heard. In his speech, B. Abdukhalimov spoke about the ongoing reforms in the country, and the attention paid to youth, science, and education. He said his party was one of the most active in the implementation of the principle” for human dignity ". He also spoke about the great scholars who grew up on this land, their scientific heritage, and their contribution to world civilization and stressed the importance of the active participation of young people in building the foundations of the Third Renaissance, taking advantage of the current conditions in our country.
The awarding ceremony was also attended by Deputy Chairman of the Political Council of the Party A. Rakhmonov.
During the event, special gifts and certificates "Justice Doppisi" and "Justice Belt" were solemnly handed over to party activists in the region.
At the end of the meeting, favourite artists of the oasis sang songs and melodies praising our Motherland.