“Yangi O‘zbekiston - inson qadri ustuvor bo‘lgan jamiyat va xalqparvar davlatdir” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi
2022-yilning 13-may kuni  O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida “Yangi O‘zbekistonning tinchligi, farovonligi va taraqqiyoti yo‘lida birlashaylik” umumiy shiori ostida “Yangi O‘zbekiston - inson qadri ustuvor bo‘lgan jamiyat va xalqparvar davlatdir” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbir avvalida mehmonlar universitet talabalari tomonidan tashkil qilingan  “Besh barmog‘imda- besh xil hunar” mavzusidagi  qo‘l ishlari ko‘rgazmasi bilan tanishdilar.
Tadbirda Partiyaning Siyosiy Kengashi Markaziy apparati  va  barcha viloyatlardagi faollari,  viloyatimizdagi faollari, Urganch davlat universiteti rahbariyati va professor-o‘qituvchilari, talabalar,   ommaviy axborot vositalari vakillari hamda Urganch shahar Madaniyat bo‘limining vohamizga tanilgan san’atkorlari  ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU rektori Baxrom Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Shundan soʻng, Partiya Siyosiy Kengashi raisi B.Abduxalimovning maʼruzasi tinglandi. B.Abduxalimov oʻz soʻzida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlarga, ilm-fan, ta’limga berilayotgan e’tibor haqida toʻxtalib, yurtimizdagi keng bunyodkorlik ishlari, ayniqsa, “Inson qadri uchun” tamoyilini amalga oshirishda O‘zbekiston “Adolat” sosial-demokratik partiyasi eng faol partiyalar sirasiga kirishini taʼkidladi. Shu zaminda yetishib chiqqan ulugʻ allomalar, ularning ilmiy merosi va jahon tamadduniga qoʻshgan hissalari haqida soʻz yuritib, mamlakatimizda hozirda yaratilayotgan sharoitlardan unumli foydalanib, Uchinchi Renessans poydevorini qurishda yoshlarning faol ishtirok qilishi muhimligiga toʻxtaldi.
Shuningdek, taqdirlash marosimida Partiya Siyosiy Kengashi raisi oʻrinbosari A.Raxmonov ishtirok etdi.
Tadbir davomida “Adolat do‘ppisi” va “Adolat belbog‘i”  maxsus sovg‘alari  va sertifikatlar viloyatdagi partiya faollariga tantanali topshirildi.
Uchrashuv yakunida vohamizning sevimli san’atkorlari tomonidan Vatanimizni madh etuvchi  kuy va qo‘shiqlar ijro etildi.

Организовано духовно-просветительское мероприятие «Новый Узбекистан – общество с человеческим достоинством и народное государство»
13 мая 2022 года Социал-демократической партией «Справедливость» и Ургенчским государственным университетом под единым девизом «Объединимся во имя мира, процветания и развития нового Узбекистана» была организована духовно-просветительская акция «Новый Узбекистан – общество человеческого достоинства и народное государство»
В начале мероприятия гости ознакомились с выставкой рукоделия «Пять пальцев – пять разных профессий», организованной студентами университета.
В мероприятии приняли участие актив Центрального аппарата Политсовета партии и всех регионов, актив нашей области, руководство и профессора Ургенчского государственного университета, студенты, представители СМИ и известные артисты Ургенчского управления культуры. .
Мероприятие открыл ректор УрГУ Бахром Абдуллаев.
После этого был заслушан отчет Председателя Политсовета партии Б.Абдухалимова. В своем выступлении Б.Абдухалимов рассказал о проводимых в стране реформах, внимании, уделяемом молодежи, науке и образованию. Он сказал, что его партия является одной из самых активных в реализации принципа «за человеческое достоинство». Он также рассказал о великих ученых, выросших на этой земле, их научном наследии, их вкладе в мировую цивилизацию и подчеркнул важность активного участия молодежи в строительстве основ Третьего Возрождения, используя современные условия в нашей стране.
На церемонии награждения также присутствовал заместитель председателя Политсовета партии А. Рахмонов.
В ходе мероприятия партийным активам региона были торжественно вручены специальные подарки и грамоты «Справедливость Доппиши» и «Пояс Справедливости».