O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi raisi Narzullo Oblomuradov bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Ma’lumki, shu kunlarda mamlakatimizda muhim siyosiy voqelik — O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasini yanada takomillashtirishga qaratilgan demokratik islohotlar yuz bermoqda. Joylarda bo‘lgani kabi, oliy ta’lim muassasalarida ham mutaxassis olimlar, faol va iqtidorli yoshlar ishtirokida ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, anjumanlar, davra suhbatlari tashkil etilib, ularda nafaqat ushbu muhim jarayon haqida atroflicha ma’lumot berilmoqda, balki yoshlarning fikr va takliflari ham o‘rganilmoqda.
Shu asnoda 2022-yil 16-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi raisi Narzullo Oblomuradov konstitusiyaviy islohotlarni targʻib qilish va keng jamoatchilik takliflarini o‘rganish, professor-oʻqituvchi va talaba-yoshlarning fikrlarini tinglash maqsadida Urganch davlat universitetida boʻlib, universitet jamoasi bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda Xorazm viloyati Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi, O‘zbekiston Ekologik partiyasi Xorazm viloyat Kengashi, Urganch davlat universiteti rahbariyati, Tabiiy fanlar fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalari hamda OAV xodimlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvni UrDU rektori Baxrom Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berdi. Uchrashuv avvalida Narzullo Oblomuradovning maʼruzasi tinglandi.
Shundan soʻng, Urganch davlat universiteti rahbariyati, professor-oʻqituvchilari va talabalarining ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish borasidagi takliflariga tinglandi.
urdu.uz, O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi raisi Narzullo Oblomuradov bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi

Meeting with Chairman of the State Committee for Ecology and Environmental Protection of the Republic of Uzbekistan Narzullo Oblomuradov
It is known that these days our country is undergoing an important political reality - democratic reforms aimed at further improving the Constitution of the Republic of Uzbekistan. As in the field, higher education institutions organize spiritual and educational events, conferences, round table discussions with the participation of experts, active and talented youth, which provide not only detailed information about this important process, but also youth opinions and suggestions are also being studied.
In this regard, on June 16, 2022, the Chairman of the State Committee for Ecology and Environmental Protection of the Republic of Uzbekistan Narzullo Oblomuradov in order to promote constitutional reforms and study the proposals of the general public, listened to the views of professors and students. He visited the state university and met with the university staff.
The meeting was attended by the Khorezm Regional Department of Ecology and Environmental Protection, the Khorezm Regional Council of the Ecological Party of Uzbekistan, the leadership of Urgench State University, professors and students of the Faculty of Natural Sciences and the media.
The meeting was opened by the rector of UrSU Bahrom Abdullayev. At the beginning of the meeting Narzullo Oblomuradov made a report.
Afterwards, the proposals of the officials, professors and students of Urgench State University on ecology and environmental protection were heard.