"Oliy ta'limda ingliz tilining o'rni va uning bitiruvchilarning ish bilan ta'minlanishiga ta'siri" xalqaro forumini o'tkazildi
16-17-oktabr kunlari Britaniya Kengashi va O'zbekiston Respublikasi oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi bilan hamkorlikda "Oliy ta'limda ingliz tilining o'rni va uning bitiruvchilarning ish bilan ta'minlanishiga ta'siri" xalqaro forumini o'tkazildi, unda turli mamlakatlardan kelgan 125 ishtirokchi ishtirok etdi. Ushbu konferentsiya tajriba, ilg'or tajribalar va olingan saboqlarni namoyish etadigan uch yillik forumlarning birinchisi edi. Ushbu tadbir oliy o'quv yurtlarining xalqaro hamkorlikka bo'lgan talabiga javob berish qobiliyatini qanday oshirishimiz mumkinligini va fakultetlarimizda ingliz tilini bilish darajasini oshirish orqali transchegaraviy tadqiqotlar bo'yicha hamkorlikda ishtirok etishni o'rganishga qaratilgan. Urganch davlat universitetining ikki vakili, shu jumladan universitet rektori, fizika-matematika fanlari doktori Abdullaev Bahrom Ismoilovich va falsafa fanlari doktori, professor Ermetova Jamila Ismoilovna konferentsiyada ishtirok etdilar va ushbu muhim tadbirda faol ishtirok etdilar. Ular xorijiy mamlakatlardagi hamkasblari bilan professional aloqalar o'rnatib, mutaxassislik fanlarini Ingliz tilida o’qitishni rivojlantirish bo’yicha reja va chora-tadbirlarni belgilab olishdi.

Роль английского языка в высшем образовании и его влияние на трудоустройство выпускников», в котором приняли участие 125 участников из разных стран
16-17 октября Британский совет в партнерстве с Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан организовал международный форум «Роль английского языка в высшем образовании и его влияние на трудоустройство выпускников», в котором приняли участие 125 участников из разных стран. Эта конференция стала первой из серии трех ежегодных форумов, на которых был представлен опыт, передовая практика и извлеченные уроки. Это мероприятие было направлено на изучение того, как мы можем повысить способность высших учебных заведений реагировать на растущую потребность в международном взаимодействии, играть определенную роль в глобальной экономике знаний и участвовать в трансграничном сотрудничестве в области научных исследований путем повышения уровня владения английским языком на своих факультетах. Два представителя Ургенчского государственного университета, в том числе ректор университета, доктор физико-математических наук Абдуллаев Бахром Исмаилович и доктор философских наук, профессор Эрметова Джамиля Исмоиловна приняли участие в конференции и приняли активное участие в этом важном мероприятии, установив профессиональные отношения с коллегами из зарубежных стран.