Zamonaviy matematikaning dolzarb muammolariga bag‘ishlangan birinchi al-Xorazmiy xalqaro konferensiya seminarlarining soʻnggi kuni boʻlib oʻtmoqda
Konferensiya doirasidagi seminarlarda xorijiy oliy taʼlim muassasalarining ilmiy markazlaridan tashrif buyurgan va respublikamizning taniqli matematik olimlari bevosita hamda ZOOM dasturi orqali ishtirok etmoqdalar.
Bugungi seminarni UrDU Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektori Gʻ.Oʻrazboyev  “Manbali Garry Dym tenglamasini integrallash, to'la nochiziqli elliptik operatorlar ta'rifi” (Integration of the Harry Dym equation with a source, On the definition of fully) mavzusidagi maʼruzasi bilan boshlab berdi.
Ayni damda turli mavzular yuzasidan olimlarning maʼruzalari tinglanmoqda. Maʻruzalar yuzasidan muhokamalar qilinib,  oʻzaro fikr almashmoqdalar.
urdu.uz, Zamonaviy matematikaning dolzarb muammolariga bag‘ishlangan birinchi al-Xorazmiy xalqaro konferensiya seminarlarining soʻnggi kuni boʻlib oʻtmoqda

The last day of the seminars of the first al-Khorazmi international conference on modern problems of mathematics is taking place
Well-known mathematical scientists of our republic, visiting from scientific centers of foreign higher education institutions, participate in seminars within the framework of the conference directly and through the ZOOM program.
Today's seminar was started by UrSU Vice-Rector for International Cooperation G. Orazboyev with a lecture on "Integration of the Harry Dym equation with a source, On the definition of fully."
At the moment, lectures of scientists on various topics are being listened to. They are discussing and exchanging opinions on the lectures.