UrDU: Mustaqillik darslari boshlandi
Yangi 2022-2023-oʻquv yili boshlanishi munosabati bilan Urganch davlat universitetida “Yangi O‘zbekistonda el aziz aziz, inson aziz!” shiori ostida Mustaqillik darslari olib borilmoqda.
Yangi oʻquv yilining ilk Mustaqillik darsi anʼanaga muvofiq universitet madaniyat saroyida, jamiyatimizda oʻz oʻrniga ega ziyoli insonlar ishtirokida boʻlib oʻtdi. Darsni Xorazm viloyati hokimining ijtimoiy soha boʻyicha oʻrinbosari S.Salayev,  universitet rektori, f-m.f.d. B.Abdullayev hamda “Tarix” kafedrasi dotsenti, t.f.d. S.Matkarimovalar olib bordi.
Dars jarayonlarida talabalarga mustaqillik bergan imkoniyatlar, yurtimizdagi tinchlik-osoyishtalik va jadal rivojlanishlar haqida gapirib berdilar, soʻnggi yillarda yoshlarning bilim olishlari uchun yaratilgan keng imkoniyatlar haqida atroflicha toʻxtaldilar.

УрГУ: Начались занятия по независимости
По случаю начала нового 2022-2023 учебного года в Ургенчском государственном университете под девизом «Янги Узбекистонда эль азиз азиз, инсон азиз!» были проведены занятия Независимости.
Первые занятия Независимости в новом учебном году прошли по традиции во Дворце культуры университета с участием представителей интеллигенции, занимающих достойное место в нашем обществе. Занятие вели заместитель хокима Хорезмской области по социальным вопросам, ректор вуза С. Салаев и д.ф.-м.н. наук Б.Абдуллаев и доцент кафедры «История», к.и.н. С. Маткаримова.
На уроках рассказывали о возможностях, которые дали учащимся независимость, мир и быстрое развитие в нашей стране, говорили о широких возможностях, созданных для воспитания молодежи в последние годы.