Urganch davlat universiteti tyutorlari ijarada yashovchi talabalarning holidan xabar olish, sharoitlari bilan yaqindan tanishish maqsadida ijara xonadonlarda boʻlmoqdalar.
Tashrif mobaynida talabalarni texnika xavfsizligi va sanitariya qoidalari bilan tanishtirib, is gazidan zaharlanishni oldini olish chora-tadbirlari boʻyicha tushuntirish bermoqdalar. Shuningdek, ijara shartnomasi tuzilganligi, talabalarning mavjud muammo va kamchiliklari bilan qiziqmoqdalar.
Xonadonlarni ozoda saqlash va boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish boʻyicha zarur tavsiyalar berilmoqda.

The tutors of Urganch State University visit the rented apartments in order to get information about the condition of the students living in the rented accommodation and to familiarize themselves with their conditions.
During the visit, students are introduced to technical safety and sanitary rules, and explain measures to prevent carbon monoxide poisoning. They are also interested in the conclusion of the lease agreement, the existing problems and shortcomings of the students.
Necessary recommendations are given on keeping the apartments cleanness and spending free time meaningfully.