Voleybolchi qizlar finalga yo‘l olishdi
Ayni kunlarda respublikamiz oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarining hududiy bosqichlari bo'lib o'tmoqda. Xususan, Buxoro viloyatida Voleybol boʼyicha hududiy bosqichning saralash o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu o‘yinlarda Xorazm viloyati nomidan universitetimizning Jismoniy madaniyat fakulteti Voleybolchi qizlari jamoasi o‘zlarining g‘alabali o‘yinlari bilan qizg‘in kurash olib bordilar. Jumladan, Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Buxoro va Navoiy viloyatlarining jamoalari bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinlarning barchalarida 3.0 hisobida g‘alabani qo‘lga kiritdilar va Final bosqichiga yo‘l oldilar.

Волейболистки вышли в финал
В эти дни проходят областные этапы спартакиады «Универсиада-2022» среди студентов высших учебных заведений нашей республики. В частности, в Бухарской области прошли отборочные матчи областного этапа по волейболу.
От имени Хорезмской области команда женщин-волейболисток факультета Физической культуры нашего университета боролась за победу в своих победных играх. В частности, они выиграли все матчи с командами Республики Каракалпакстан, Бухарской и Навоийской областей со счетом 3,0 и вышли в финальный раунд.