Festivalning taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universitetida 5 ta muhim tashabbus doirasida "Yangi O'zbekiston yoshlari birlashaylik!" shiori ostida bo'lib o'tgan yoshlar festivali taqdirlash marosimi bilan yakunlandi.
Taqdirlash marosimida Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi S.Palvanov, universitet birinchi prorektori S.Davletov hamda rektor maslaxatchisi R.Sharipovlar so'zga chiqib, mamlakatimida yoshlarga qaratilayotgan e'tibor va imkoniyatlar haqida gapirib, bugungi bayramona kun bilan tabrikladilar.
Kun davomidagi loyiha va tadbirlarda, sport musobaqalarida faol ishtirok etib, g'oliblikni qo'lga kiritigan yoshlar universitet ma'muriyati tomonidan diplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.
Tadbir so'ngida universitetning musiqa ta'lim yo'nalishi talabalari tomonidan kuy va qo'shiqlar ijro etildi.
Shu o'rinda, ushbu festivalni tashkil etishda hamkorligi uchun Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi hamda O'zbekiston yoshlar ittifoqi Xorazm viloyati Kengashiga Urganch davlat universiteti ma'muriyati nomidan minnatdorchilik bildiramiz!

The awarding ceremony of the festival was held
Today at Urganch State University, as part of 5 important initiatives, the youth festival, was held under the slogan "Let's unite the youth of New Uzbekistan!" and ended with an award ceremony.
At the awarding ceremony, S. Palvanov, the regional director of the Youth Affairs Agency, S. Davletov, the first vice-rector of the university, and R. Sharipov, the Rector's advisor, spoke, talked about the attention and opportunities given to young people in our country, and congratulated them on today's holiday.
The young people who actively participated in projects and events during the day, and won in sports competitions, were awarded diplomas and souvenirs by the university administration.
At the end of the event, tunes and songs were performed by the students of the music education department of the university.
Here, on behalf of the administration of Urganch State University, we would like to thank the Regional Office of the Youth Affairs Agency and the Khorezm Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan for their cooperation in organizing this festival!