Festivalning taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universitetida 5 ta muhim tashabbus doirasida "Yangi O'zbekiston yoshlari birlashaylik!" shiori ostida bo'lib o'tgan yoshlar festivali taqdirlash marosimi bilan yakunlandi.
Taqdirlash marosimida Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi S.Palvanov, universitet birinchi prorektori S.Davletov hamda rektor maslaxatchisi R.Sharipovlar so'zga chiqib, mamlakatimida yoshlarga qaratilayotgan e'tibor va imkoniyatlar haqida gapirib, bugungi bayramona kun bilan tabrikladilar.
Kun davomidagi loyiha va tadbirlarda, sport musobaqalarida faol ishtirok etib, g'oliblikni qo'lga kiritigan yoshlar universitet ma'muriyati tomonidan diplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.
Tadbir so'ngida universitetning musiqa ta'lim yo'nalishi talabalari tomonidan kuy va qo'shiqlar ijro etildi.
Shu o'rinda, ushbu festivalni tashkil etishda hamkorligi uchun Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi hamda O'zbekiston yoshlar ittifoqi Xorazm viloyati Kengashiga Urganch davlat universiteti ma'muriyati nomidan minnatdorchilik bildiramiz!

Состоялась церемония награждения победителей фестиваля
Сегодня в Ургенчском государственном университете в рамках 5 важных инициатив прошел молодежный фестиваль под девизом «Объединим молодежь нового Узбекистана» и завершился церемонией награждения.
На церемонии награждения выступили региональный директор Агентства по делам молодежи С. Палванов, первый проректор университета С. Давлетов и советник ректора Р. Шарипов, рассказали о внимании и возможностях, уделяемых молодых людей нашей страны и поздравил их с сегодняшним праздником.
Молодежь, активно участвовавшая в проектах и ​​мероприятиях в течение дня, а также побеждавшая в спортивных соревнованиях, была награждена грамотами и памятными подарками от администрации вуза.
В завершение мероприятия мелодии и песни исполнили студенты музыкального факультета университета.
Здесь от имени ректората Ургенчского государственного университета мы хотели бы поблагодарить Региональное отделение Агентства по делам молодежи и Хорезмский областной совет Союза молодежи Узбекистана за сотрудничество в организации этого фестиваля!