XORIJLIK MUTAXASSISLAR BILAN XAYRLASHUV
2022-yil  3- noyabr kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi bilan xalqaro  hamkorlik aloqalari o’rnatgan Malayziyaning Kebangsan universiteti professor-o’qituvchilari Dr. Melor MD Yunus, Dr. Harvati Hashim va Dr. Hanita Hanim Ismail bilan hayrlashuv bo’lib o’tdi.
Xorijlik mutaxassislarimiz oktabr- noyabr oylarida xorijiy til va adabiyoti ta’lim yo’nalishida tahsil olayotgan talabalarga ingliz tilini o’qitishda xorij tajribasida qo’llanilayotgan eng so’nggi pedagogik  texnologiyalar orqali qiziqarli dars mashg’ulotlarini olib borishdi. Bundan tashqari, kafedra o’qituvchilari uchun ham ingliz tili va adabiyotini o’qitishda eng so’nggi axborot texnologiyalaridan foydalanib dars o’tish bo’yicha bir nechta samarali seminarlarni tashkil qilib berishdi.
Xayrlashuv so’nggida Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z. Jumaniyazov va Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri J. Ermetova mehmonlarga o’z minnatdorchiliklarini izhor qilishdi va xalqaro hamkorlik yanada uzoq va muvaffaqiyatli davom etishiga tilak bilidirishdi.

ЦЕРЕМОНИЯ ПРОЩАНИЯ С ЗАРУБЕЖНЫМИ СПЕЦИАЛИСТАМИ
3 ноября 2022 года состоялась прощальная церемония с профессорами и преподавателями Кебангсаанского университета Малайзии  профессор Мелор МД Юнус, профессор Харвати Хашим и профессор Ханита Ханым Исмаил, наладившая отношения международного сотрудничества с кафедрой английского языка и литературы факультета иностранной филологии Ургенчского государственного университета.
В октябре-ноябре наши зарубежные специалисты провели для студентов интересные занятия с использованием современных педагогических технологий, которые хорошо зарекомендовали себя в зарубежном опыте преподавания английского языка. Кроме того, они организовали несколько эффективных семинаров для преподавателей кафедры по использованию новейших информационных технологий в обучении английскому языку и литературе.
В завершение прощания декан факультета иностранной филологии З. Джуманиязов и заведующая кафедрой английского языка и литературы Ж. Эрметова выразили гостям признательность и пожелали долгого и успешного продолжения международного сотрудничества.