XORIJLIK MUTAXASSISLAR BILAN XAYRLASHUV
2022-yil  3- noyabr kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi bilan xalqaro  hamkorlik aloqalari o’rnatgan Malayziyaning Kebangsan universiteti professor-o’qituvchilari Dr. Melor MD Yunus, Dr. Harvati Hashim va Dr. Hanita Hanim Ismail bilan hayrlashuv bo’lib o’tdi.
Xorijlik mutaxassislarimiz oktabr- noyabr oylarida xorijiy til va adabiyoti ta’lim yo’nalishida tahsil olayotgan talabalarga ingliz tilini o’qitishda xorij tajribasida qo’llanilayotgan eng so’nggi pedagogik  texnologiyalar orqali qiziqarli dars mashg’ulotlarini olib borishdi. Bundan tashqari, kafedra o’qituvchilari uchun ham ingliz tili va adabiyotini o’qitishda eng so’nggi axborot texnologiyalaridan foydalanib dars o’tish bo’yicha bir nechta samarali seminarlarni tashkil qilib berishdi.
Xayrlashuv so’nggida Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z. Jumaniyazov va Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri J. Ermetova mehmonlarga o’z minnatdorchiliklarini izhor qilishdi va xalqaro hamkorlik yanada uzoq va muvaffaqiyatli davom etishiga tilak bilidirishdi.

FAREWELL PARTY WITH FOREIGN SPECIALISTS
On November 3, 2022, a farewell party was held with the professors and teachers of Kebangsaan University of Malaysia Dr. Melor MD Yunus, Dr. Harvati Hashim and Dr. Hanita Hanim Ismail, who established international cooperation relations with the Department of English Language and Literature, Faculty of Foreign Philology of Urganch State University,
In October-November, our foreign experts conducted interesting classes for students by using the modern pedagogical technologies which are effective ones in foreign experience of teaching English. In addition, they organized several effective seminars for teachers of the department on using the last information technologies in teaching English language and literature.
At the end of the farewell, the dean of the Faculty of Foreign Philology Z. Jumaniyazov and the head of the Department of English Language and Literature J. Ermetova expressed their gratitude to the guests and wished for a long and successful continuation of international cooperation.