Yurtimiz oliy taʼlim muassasalarining sportga oshno talaba-yoshlarini o'z atrofiga jamlagan "Universiada-2022" musobaqalarining Stol tennisi bo'yicha respublika bosqichi bugun, 6-noyabr kuni o'z ishini boshladi.
Stol tennisi bo'yicha musobaqalarga Xorazm viloyati mezbonlik qilmoqda. Urganch davlat universiteti ushbu musobaqani o'tkazishda asosiy tashkilotchilardan sanaladi.
Musobaqalarda respublikamizni barcha viloyatlari, Toshkent shahri va Qoraqalpog'iston Respublikasi jamoalari ishtirok etmoqda. O'yinlar shahrimizda joylashgan Urganch olimpiya va paralimpiya zahiralari kollejida o'tkazilmoqda.

Стартовал республиканский этап спортивных соревнований «Универсиада-2022»
Сегодня, 6 ноября, начал свою работу Республиканский этап соревнований по настольному теннису соревнований «Универсиада-2022», который объединяет спортивно подкованных студентов высших учебных заведений нашей страны.
Соревнования по настольному теннису принимает Хорезмская область. Ургенчский государственный университет является одним из главных организаторов этого конкурса.
В соревнованиях принимают участие все области нашей республики, город Ташкент и команды Республики Каракалпакстан. Игры проходят в Ургенчском колледже олимпийского и паралимпийского резерва, расположенном в нашем городе.