Universitet binolarida maxsus texnik xodimlarning doimiy navbatchiligi tashkil etilgan boʻlib, ular isitish tizimlari va elektr uskunalarini muntazam nazorat qilib bormoqda.
▫️Bugun, 29-noyabr kuni UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Texnikadan foydalanish va xoʻjalik bo‘limi boshlig‘i O.Quryazov va boshqa mutasaddilar universitet qozonxonasi hamda TTJ binolarini ko‘zdan kechirdilar.
▪️TTJlarda yashovchi talabalar bilan muloqot qilib, gaz, tok va suvdan oqilona va to'g'ri foydalanish haqida tushuntirish ishlari holati bilan qiziqdilar.
Maʼlumot oʼrnida, Urganch davlat universitetidagi obyektlarda elektr energiya sarfini qisqartirish maqsadida muqobil energiya manbalari bo‘yicha joriy yilda shartnoma asosida universitetning asosiy hududiga 30 ta tashqi yoritish chiroqlari hamda talabalar turar joylari binolariga 30 ta 200 litrlik quyosh suv isitish qurilmalari o‘rnatildi.

В целях предотвращения различных неприятных событий, вызванных резким понижением температуры воздуха, и проведения осенне-зимнего сезона без жертв, в Ургенчском государственном университете проводится разъяснительная работа
В корпусах вуза постоянно дежурит специальный технический персонал, который регулярно следит за системами отопления и электрооборудованием.
Сегодня, 29 ноября, первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С. Давлетов, советник ректора Р. Шарипов, заведующий кафедрой использования технологий и экономики О. Курязов и другие официальные лица посетили и осмотрели котельную университета и здания студенческого общежития.
Общаясь со студентами, проживающими в студенческих общежитиях, они интересовались состоянием разъяснительной работы по рациональному и правильному использованию газа, электричества, воды.
Для сведения, в целях снижения потребления электроэнергии на объектах Ургенчского государственного университета на основной территории университета установлено 30 светильников наружного освещения и 30 солнечных водогрейных котлов по 200 литров, а в корпуса студенческих общежитий.