“Zavokat” bellashuvlari tashkil etildi
Bellashuvlarni UrDU Birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berib, talabalarga oʻzining samimiy hurmat-ehtiromi va ezgu tilaklarini izhor etdi. Muhtaram Prezidentimizning ushbu sana munosabati mamlakatimiz xalqiga yoʻllagan murojaati mazmun-mohiyati haqida toʻxtaldi.
“Zakovat” oʻyinlarida har fakultetdan 1 ta jami 11 ta jamoa ishtirok etdi. Qizgʻin bahs-munozaralarga boy boʻlgan bellashuv natijalariga koʻra,  Fizika-matematika jamoasi 1-o‘rinni,  Xorijiy filologiya fakulteti 2-o‘rinni, Tarix fakulteti jamoasi esa 3-o‘rinni qoʻlga kiritdi.
Turnir "Zakovat" intellektual o‘yini Xorazm viloyati hududiy koordinatori Ilhom Babajanov tomonidan olib borildi.

Организованы конкурсы «Заковат»
Сегодня в Ургенчском государственном университете прошли конкурсы «Заковат», приуроченные к 3 декабря – Международному дню инвалидов. Первый проректор УрГУ С. Давлетов открыл конкурс вступительным словом и выразил студентам свое искреннее уважение и наилучшие пожелания. Обсуждена суть обращения Президента к народу нашей страны по случаю этой даты.
Всего в играх «Заковат» участвовало 11 команд, по 1 от каждого факультета. По результатам активных и дискуссионных конкурсов команда Физико-математического факультета заняла 1-е место, факультета Иностранной филологии - 2-е место, команда Исторического факультета - 3-е место.
Турнир интеллектуальной игры «Заковат» провел региональный координатор Хорезмской области Илхом Бабаджанов.