“O‘zbekiston va Ozarbayjonning madaniy va adabiy aloqalari: Husayn Jovid va Cho‘lpon – jahon dramaturgiyasi cho‘qqisi”
Bugun 2019 yil 4 noyabr kuni Urganch davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da “O‘zbekiston va Ozarbayjonning madaniy va adabiy aloqalari: Husayn Jovid va Cho‘lpon – jahon dramaturgiyasi cho‘qqisi” mavzusida ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi. Anjumanda UrDU Filologiya fakulteti dekani, O‘zbek adabiyoti kafedrasi dotsenti G‘ayipov Dilshod Qadamboyevich va UrDU O‘zbek adabiyoti kafedrasi mudiri, dotsent Matkarimova Salomat Qo‘ziyevnalar ma’ruza qildi.

"Cultural and literary relations of Uzbekistan and Azerbaijan: Hussein Jovid and Cholpon - the peak of world drama"
Today, on November 4, 2019, the Palace of Culture of Urgench State University hosted a scientific-practical conference on the theme "Cultural and literary relations of Uzbekistan and Azerbaijan: Hussein Jovid and Chulpon - the peak of world drama". Dean of the Faculty of Philology UrSU, Associate Professor of the Department of Uzbek Literature Gayipov Dilshod Kadamboevich and Head of the Department of Uzbek Literature UrSU, senior lecturer Matkarimova Salomat Kuziyevna.