“Jaloladdin Manguberdi” majmuasida "Milliy armiyamiz -Yangi Oʻzbekistonning mustahkam qalqonidir!"shiori ostida harbiy-vatanparvarlik festivali boʻlib oʻtdi
Bugun viloyatimiz markazidagi “Jaloladdin Manguberdi” majmuasida Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining 31 yilligi hamda “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan "Milliy armiyamiz -Yangi Oʻzbekistonning mustahkam  qalqonidir!"shiori ostida milliy armiyamizni madh etuvchi harbiy-vatanparvarlik festivali boʻlib oʻtdi.
▫️Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari harbiylari va jangovor texnika qurol -aslahalarining namoyishi, harbiy sport musobaqalari hamda harbiy orkestrning kuy va qoʻshiqlari tadbirga yanada joziba baxsh etdi. Tadbirda Urganch davlat universiteti tyutorlari, xodimlari ishtirok etishdi.

В комплексе «Джалалуддин Мангуберди» прошел патриотический праздник под девизом «Наша национальная армия – крепкий щит Нового Узбекистана!»
Сегодня в комплексе «Джалаладдин Мангуберди» в центре нашей области в связи с 31-й годовщиной Вооруженных Сил Республики Узбекистан и «Днем защитников Отечества» под лозунгом «Наши национальная армия – крепкий щит нового Узбекистана!»
Демонстрация военной и боевой техники Вооруженных Сил Республики Узбекистан, военно-спортивные соревнования, мелодии и песни военного оркестра сделали мероприятие еще более привлекательным. В мероприятии приняли участие преподаватели и сотрудники Ургенчского государственного университета.