“Ochiq eshiklar kuni” hamda o‘rta maktablarda universitet haqida ma’lumot berish maqsadida targ'ibot ishlari olib borilmoqda
Joriy yilning 30-yanvar kuni Filologiya fakulteti O‘zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti,  f.f.d. D.T.Yuldashev Urganch shahar va tumanlariga tegishli o‘rta ta’lim maktablari o‘quvchilariga 2023-yil yanvar-may oylarida Urganch davlat universiteti to‘g‘risida taassurot shakllantirish, ularga kasb hamda mutaxassisliklar haqida tushuncha berish uchun tashkil qilingan “Ochiq eshiklar kuni” hamda o‘rta maktablarda universitet haqida ma’lumot berish maqsadida Urganch shahar 5-son umumiy o'rta ta'lim maktabiga tashrif buyurdi.  Uchrashuvda Urganch davlat universiteti fakultet hamda yo'nalishlari, yaratilgan shart-sharoitlar, olib borilayotgan ilmiy, o'quv-uslubiy, ma'naviy-ma'rifiy ishlar haqida ma'lumotlar berib o'tildi. O'quvchilarning qiziqtirgan savollariga javoblar berildi.

Проводятся рекламные мероприятия с целью предоставления информации об университете на «Дне открытых дверей» и в общеобразовательных школах.
30 января текущего года доцент кафедры узбекского языкознания филологического факультета, к.ф.н. Д.Т.Юлдашева «День открытых дверей», организованный в январе-мае 2023 года с целью дать учащимся общеобразовательных школ городов и районов Ургенча представление об Ургенчском государственном университете, дать им представление о профессиях и специальностях, а также с целью предоставления информации об университете в общеобразовательных школах, посетил среднюю школу № 5 города Ургенч. На встрече была дана информация о факультетах и ​​направлениях Ургенчского государственного университета, созданных условиях, проводимой научной, учебно-методической, духовно-просветительской работе. На вопросы студентов были даны ответы.