Urganch davlat universiteti talabalari va O‘zbekiston Ekologik partiyasi vakillari o‘rtasida davra suhbati
Bugun Urganch davlat universiteti talabalari va O‘zbekiston Ekologik partiyasi vakillari o‘rtasida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida yoshlarni ekologik madaniyatini oshirish va atrof-muhit muhofazasiga bo‘lgan mehrini oshirish bo‘yicha muloqot bo‘lib o‘tdi.
Unda “Ekologiya” kafedrasi, Tabiiy fanlar fakulteti tyutorli ham ishtirok etishdi. Uchrashuv yoshlar parlamenti, uning faoliyati, saylovda ishtirok etish to‘g‘risida tushunchalar berildi.  Yoshlarning takliflari eshitildi.
Talabalar tomonidan berilgan savollarga partiya vakillari tomonidan atroflicha ma’lumot berib o‘tildi

Круглый стол между студентами Ургенчского государственного университета и представителями Экологической партии Узбекистана
Сегодня состоялся круглый стол между студентами Ургенчского государственного университета и представителями Экологической партии Узбекистана.
На круглом столе состоялся диалог о повышении экологической культуры молодежи и повышении ее любви к охране окружающей среды.
В нем также приняли участие тьюторы кафедры «Экологии» и факультета естественных наук. На встрече были даны разъяснения о молодежном парламенте, его деятельности, участии в выборах. Предложения молодежи были услышаны.