Tyutorlar uchun doimiy oʻquv seminarining navbatdagi mashgʻuloti boʻlib oʻtdi
Seminarda UrDU birinchi prorektori S.Davletov ishtirok etib, yoshlar bilan ishlash borasidagi tyutorlar faoliyati, ular oldidagi vazifalar, yoshlar orasida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olish masalalari xususida ma’ruza qildi. Talabalarni ijodiy qobiliyatlarini roʻyobga chiqarishda faollik koʻrsatgan tyutorlarni e’tirof etdi.
Uchrashuvda, shuningdek, Urganch shahridagi harbiy qism rahbariyati a’zolari ham ishtirok etib, harbiy qism bilan hamkorlikda faollik koʻrsatgan xodimlarga tashakkurnomalar taqdim qilindi.
Seminardan soʻng, tyutorlar uchun Tabiiy fanlar fakulteti talabalari tomonidan sahnalashtirilgan spektakl namoyishi boʻlib oʻtdi.

В семинаре принял участие первый проректор УрГУ С. Давлетов, который прочитал лекцию о деятельности тьюторов в работе с молодежью, их задачах, вопросах профилактики правонарушений и правонарушений среди молодежи. Он отметил наставников, проявивших активность в реализации творческих способностей учащихся.
На встрече также присутствовали члены руководства воинской части города Ургенча, были вручены благодарственные письма сотрудникам, проявившим активность во взаимодействии с воинской частью.
После семинара для тьюторов был проведен спектакль в исполнении студентов факультета Естественных наук.