2023-yil 22-fevral kuni Urganch davlat universiteti Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Yoshlar ittifoqi yetakchisi A.Samandarovlar chorshanba kungi TTJga tashrif doirasida Texnika va Kimyoviy texnologiyalar fakultetlariga qarashli 6- hamda 7-sonli talabalar turar joylarida boʻlib, sharoitlarni ko‘zdan kechirdilar.
Tashrif davomida talabalari bilan suhbatda bo‘lib, u yerda yaratilgan barcha sharoitlardan oqilona foydalanib, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishga chaqirdilar. Ularni qiynayotgan muammolar haqida so‘radilar, takliflarini tingladilar.
Tashrif yakunida ushbu fakultetlarning dekan muovinlari, TTJ masʼul xodimlari va Talabalar kengashi a‘zolari ishtirokida o‘zaro yig‘ilish o‘tkazilib, u yerdagi o‘rganilgan masalalar muhokama qilindi.

Традиция среды: визит руководства в студенческое общежитие
22 февраля 2023 года первый проректор по делам молодежи, духовно-просветительской работе Ургенчского государственного университета С. Давлетов, советник ректора Р. Шарипов и лидер Союза молодежи А. Самандаров посетили и осмотрели условия студенческого общежития № 6 и 7 на Технико-химическом факультете в среду.
В ходе визита они пообщались со своими учениками и призвали их с умом использовать все созданные там условия и содержательно проводить свободное время. Они расспрашивали о беспокоящих их проблемах и выслушивали их предложения.
По завершению визита состоялась взаимная встреча с участием заместителей деканов данных факультетов, ответственных работников студенческого общежития и членов студенческого совета, на которой были обсуждены изученные вопросы.