"Balli qizlar" ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat universiteti Xotin-qizlar maslahat kengashi qoshidagi "Qizlarjon" klubi, Iqtisodiyot va Tabiiy fanlar fakultetlari tashabbusi bilan bugun o‘zbek xalqining sevimli shoirasi, taniqli jamoat arbobi Zulfiyaxonim tavalludining 108 yilligi munosabati bilan “Balli qizlar” ko‘rik tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Unda  6 nafar iqtidorli, iste’dodli talaba-qizlar ishtirok etdi va tanishtiruv, mohir qoʻllar hamda erkin mavzu kabi shartlarda o‘z mahoratlarini ko‘rsatishdi. Yakunida esa g‘olib talabalar diplom hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.

Состоялся конкурс «Балли кизлар»
По инициативе клуба «Кизларжон» при Женском консультативном совете Ургенчского государственного университета, факультета Экономики и Естественных наук, сегодня, по случаю 108-летия со дня рождения любимой поэтессы узбекского народа Зулфияханум, известного общественного деятеля, был проведен «Балли кизлар».
В нем приняли участие 6 одаренных и талантливых студентов, которые показали свое мастерство в плане введения, умелых рук и свободной темы. В завершение студенты-победители были награждены дипломами и памятными подарками.