"Balli qizlar" ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat universiteti Xotin-qizlar maslahat kengashi qoshidagi "Qizlarjon" klubi, Iqtisodiyot va Tabiiy fanlar fakultetlari tashabbusi bilan bugun o‘zbek xalqining sevimli shoirasi, taniqli jamoat arbobi Zulfiyaxonim tavalludining 108 yilligi munosabati bilan “Balli qizlar” ko‘rik tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Unda  6 nafar iqtidorli, iste’dodli talaba-qizlar ishtirok etdi va tanishtiruv, mohir qoʻllar hamda erkin mavzu kabi shartlarda o‘z mahoratlarini ko‘rsatishdi. Yakunida esa g‘olib talabalar diplom hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.

"Balli qizlar" contest was held
On the initiative of the "Qizlarjon" club under the Women's Consultative Council of Urganch State University, the Faculty of Economics and Natural Sciences, today, on the occasion of the 108th anniversary of the birth of Zulfiyakhanim, the favorite poet of the Uzbek people, a well-known public figure, the "Balli qizlar" was held.
6 gifted and talented students took part in it and showed their skills in terms of introduction, skillful hands and free topic. At the end, the winning students were awarded diplomas and souvenirs.