Oʻzbek xalq etnografik oʻyinlari musobaqasi boʻlib oʻtdi
Xalqimizning qadimiy tarixi, boy madaniyati va ezgu qadriyatlari qatorida oʻzbek xalq oʻyinlari ham munosib oʻringa ega.
Bugun, 30-mart kuni Urganch davlat universiteti sport maydonlarida oʻzbek xalq etnografik oʻyinlari musobaqasi tashkil etildi.
Talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish hamda sogʻlom turmush tarzini keng targʻib qilish, qolaversa, milliy qadriyatlarimizni ulugʻlashga qaratilgan ushbu musobaqada Jismoniy madaniyat fakultetining talaba-yoshlari katta qiziqish va ishtiyoq bilan ishtirok etdi.
Talabalar tosh koʻtarish, arqon tortish, qoʻl qayirish, “Kim kuchli?”, “Koʻz boylash” kabi o’nlab xalq o’yinlari bo’yicha kuch sinashdi.

A competition of Uzbek folk ethnographic games was held
Among the ancient history, rich culture, and noble values of our nation, Uzbek folk games have a worthy role.
Today, on March 30, a competition of Uzbek folk ethnographic games was organized at the sports fields of Urganch State University.
Students of the Faculty of Physical Culture participated with great interest and enthusiasm in this competition aimed at meaningful spending of students' free time and widespread promotion of a healthy lifestyle, as well as glorifying our national values.
The students tried their hand at dozens of folk games such as stone lifting, rope pulling, arm wrestling, “Kim kuchli?”, “Koʻz boylash”.