Oʻzbek xalq etnografik oʻyinlari musobaqasi boʻlib oʻtdi
Xalqimizning qadimiy tarixi, boy madaniyati va ezgu qadriyatlari qatorida oʻzbek xalq oʻyinlari ham munosib oʻringa ega.
Bugun, 30-mart kuni Urganch davlat universiteti sport maydonlarida oʻzbek xalq etnografik oʻyinlari musobaqasi tashkil etildi.
Talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish hamda sogʻlom turmush tarzini keng targʻib qilish, qolaversa, milliy qadriyatlarimizni ulugʻlashga qaratilgan ushbu musobaqada Jismoniy madaniyat fakultetining talaba-yoshlari katta qiziqish va ishtiyoq bilan ishtirok etdi.
Talabalar tosh koʻtarish, arqon tortish, qoʻl qayirish, “Kim kuchli?”, “Koʻz boylash” kabi o’nlab xalq o’yinlari bo’yicha kuch sinashdi.

Состоялся конкурс узбекских народных этнографических игр
Среди древней истории, богатой культуры и благородных ценностей нашего народа достойное место занимают узбекские народные игры.
Сегодня, 30 марта, на спортивных площадках Ургенчского государственного университета был организован конкурс узбекских народных этнографических игр.
Студенты факультета Физической культуры с большим интересом и энтузиазмом приняли участие в данном конкурсе, направленном на содержательное проведение студенческого свободного времени и широкую пропаганду здорового образа жизни, а также прославление наших национальных ценностей.
Студенты попробовали свои силы в десятках народных игр, таких как поднятие камней, перетягивание каната, армрестлинг, «Ким кучли?», «Куз бойлаш».