Urganch davlat universitetida “Talabalar forumi” oʻtkazildi
Joriy yilning 31-mart sanasida talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida Urganch davlat universitetida “Talabalar forumi” bo‘lib o‘tdi.
Forumda qator sport musobaqalari, intellektual o‘yinlar, madaniy-ma’rifiy tadbirlar hamda ko‘rgazmalar o‘rin oldi. Jumladan, qizg‘in tus olgan futbol, voleybol, kurash, arqon tortish, shaxmat, stol tennis, armrestling sport musobaqalarida har fakultetdan jamoalar ishtirok etib, o‘zaro kuch sinashdi.
Forumga o‘zgacha zavq bergan “Zakovat” intellektual o‘yinida ham talaba-yoshlar maroq bilan qatnashishdi.
Mazkur “Talabalar forumi”da folklor jamoalarining chiqishlari bilan Pedagogika fakulteti talabalari o‘zlarining mahoratli sahna ko‘rinishlari orqali barchaga xush kayfiyat ulashishdi.
Shu bilan bir qatorda, forumda tasviriy san’at ko‘rgazmasi, talabalarning qo‘l ishlari, innovatsion ishlanmalar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.

"Students' Forum" was held at Urganch State University
On March 31 of this year, "Students' Forum" was held at Urganch State University in order to meaningfully organize free time of students and young people.
A number of sports competitions, intellectual games, cultural and educational events and exhibitions took place at the forum. In particular, teams from all faculties participated and tried their best in football, volleyball, wrestling, tug-of-war, chess, table tennis, and arm wrestling sports competitions.
Students and young people also took part in the intellectual game "Zakovat", which gave special pleasure to the forum.
At this "Students' Forum" with performances of folklore groups, students of the Faculty of Pedagogy shared good mood with their skillful stage performances.
In addition, the forum hosted an exhibition of fine arts, student handicrafts, and innovative developments.