Urganch davlat universitetida “Talabalar forumi” oʻtkazildi
Joriy yilning 31-mart sanasida talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida Urganch davlat universitetida “Talabalar forumi” bo‘lib o‘tdi.
Forumda qator sport musobaqalari, intellektual o‘yinlar, madaniy-ma’rifiy tadbirlar hamda ko‘rgazmalar o‘rin oldi. Jumladan, qizg‘in tus olgan futbol, voleybol, kurash, arqon tortish, shaxmat, stol tennis, armrestling sport musobaqalarida har fakultetdan jamoalar ishtirok etib, o‘zaro kuch sinashdi.
Forumga o‘zgacha zavq bergan “Zakovat” intellektual o‘yinida ham talaba-yoshlar maroq bilan qatnashishdi.
Mazkur “Talabalar forumi”da folklor jamoalarining chiqishlari bilan Pedagogika fakulteti talabalari o‘zlarining mahoratli sahna ko‘rinishlari orqali barchaga xush kayfiyat ulashishdi.
Shu bilan bir qatorda, forumda tasviriy san’at ko‘rgazmasi, talabalarning qo‘l ishlari, innovatsion ishlanmalar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.

«Студенческий форум» состоялся в Ургенчском государственном университете
31 марта текущего года в Ургенчском государственном университете прошел «Студенческий форум» с целью содержательной организации свободного времени студентов и молодежи.
В рамках форума состоялся ряд спортивных соревнований, интеллектуальных игр, культурно-просветительских мероприятий и выставок. В частности, в спортивных соревнованиях по футболу, волейболу, борьбе, перетягиванию каната, шахматам, настольному теннису и армрестлингу приняли участие и проявили себя команды всех факультетов.
Студенты и молодежь также приняли участие в интеллектуальной игре «Заковат», которая доставила особое удовольствие форуму.
На этом «Студенческом форуме» с выступлениями фольклорных коллективов студенты Педагогического факультета своими мастерскими сценическими выступлениями делились хорошим настроением.
Кроме того, в рамках форума прошла выставка изобразительного искусства, студенческих поделок и инновационных разработок.