Bugun Urganch davlat universiteti yozgi sport maydonida Jismoniy madaniyat fakultetida tahsil olayotgan talabalar, Kurash sport turi boʻyicha Jahon, Osiyo va Respublika chempionlari tomonidan mahorat olib borildi, talabalarga oʻzlarining mahorat sirlarini oʻrgatdilar.
Oʻtkazilgan mahorat darsi mobaynida xalqaro toifadagi sport ustasi, Kurash boʻyicha Osiyo chempioni Gulyor Otajanova qaltis vaziyatlarda qanday harakatlar qilish lozimligi toʻgʻrisida nazariy va amaliy jihatdan tushunchalar berdi.
Sportchilarning mahorat saboqlari maydonga yigʻilgan 700 nafardan ortiq yoshlar uchun katta ibrat maktabi vazifasini oʻtadi.

A master class was organized at Urganch State University with the participation of champions
Today, at the summer sports field of Urganch State University, students studying at the Faculty of Physical Culture were trained by the World, Asian and Republican champions of the sport of wrestling, who taught the secrets of their skills to the students.
During the master class, Gulyor Otajanova, the master of sports of the international category, the Asian champion in wrestling, gave theoretical and practical insights on what to do in difficult situations.
The skill lessons of the athletes will serve as a great learning school for more than 700 young people gathered on the field.