Xalqaro Konferensiyada ishtirok
Axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri Madatov Xabibullo va kafedra o’qituvchisi Quriyozov Elmurodlar 19-24 aprel kunlari Polsha davlatining Poznan shahrida o’tkazilgan “10 – til va yexnologiyalar (LTC’23)” xalqaro konferensiyasida muvaffaqiyatli ishtirok etib kelishdi.
Konferensiyada Yevropa va Osiyo mamlakatlari olimlari ishtirokida,  ko’tarinki ruhda o’tdi. Konferensiyada Madatov Xabibullo va Quriyozov Elmurodlar o’zlarining ilmiy ishlarini taqdimot qilib berishdi.
Shuningdek, professor o’qituvchilarimiz “Filling Language Technology Gaps for Less-Resourced-Languages (LRL23)” nomli workshopga konferensiya asosiy tashkilotchilari bilan birgalikda raislik qilishdi. Yevropaning nufuzli oliygohlari professor o’qituvchilari, jumladan  Fransiyaning Pierre & Marie Curie universiteti (Top  100 talikka kiruvchi universitet) professori Ptrick Parourberg Urganch davlat universiteti bilan hamkorlik o’rnatish kelishib olindi.

Participation in the International Conference
The head of the Department of Information Technologies Madatov Khabibullo and the teacher of the department Kuriyazov Elmurodlar successfully participated in the international conference "10 - Language and Technology (LTC'23)" held in Poznan, Poland, on April 19-24.
The conference was held in high spirits with the participation of scientists from European and Asian countries. At the conference, Madatov Khabibullo and Kuriyozov Elmurad presented their scientific work.
Also, our professors chaired the workshop "Filling Language Technology Gaps for Less-Resourced-Languages (LRL23)" together with the main organizers of the conference. Professors of prestigious European universities, including Professor Ptrick Parourberg of the Pierre & Marie Curie University of France (one of the top 100 universities), agreed to establish cooperation with Urganch State University.