“Rektor va yoshlar uchrashuvi” haftaligi doirasida bugun, 18-may sanasida Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev  universitetning birinchi prorektori S.Davletov va rektor maslahatchisi R.Sharipovlar bilan birgalikda iqtidorli talabalar bilan uchrashuv o'tkazdi.
Ochiq muloqot shakli boʻlib oʼtgan uchrashuvda universitet rahbariyati talabalar bilan dildan suhbatlashib, ularni muammo va takliflarini tizimli hal qilish hamda amaliy ko'mak berish istagida ekanliklarini bildirishdi.
Uchrashuv davomida yoshlarni har tomonlama qoʼllab-quvvatlash, ijtimoiy himoya qilish, tashabbus va loyihalarini tadbiq qilishlarida koʼmaklashishga universitet hamisha tayyorligini bildirishdi.
Muloqot davomida talabalar oʼz muammo va takliflari bilan murojaat qilib, tegishli javoblar oldilar.

Today, May 18, Rector of Urganch State University B.Abdullayev held a meeting with talented students as part of the "Rector and Youth Meeting" week, together with the first vice-rector of the university S.Davletov and Rector's adviser R.Sharipov.
At the meeting, which took place in the form of open dialogue, the management of the university had a heart-to-heart conversation with the students and expressed their desire to systematically solve their problems and suggestions and provide them with practical assistance.
During the meeting, they stated that the university is always ready to provide young people with comprehensive support, social protection, and help them implement their initiatives and projects.
During the dialogue, students addressed their problems and proposals and received appropriate answers.