“Rektor va yoshlar uchrashuvi” haftaligi doirasida bugun, 18-may sanasida Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev  universitetning birinchi prorektori S.Davletov va rektor maslahatchisi R.Sharipovlar bilan birgalikda iqtidorli talabalar bilan uchrashuv o'tkazdi.
Ochiq muloqot shakli boʻlib oʼtgan uchrashuvda universitet rahbariyati talabalar bilan dildan suhbatlashib, ularni muammo va takliflarini tizimli hal qilish hamda amaliy ko'mak berish istagida ekanliklarini bildirishdi.
Uchrashuv davomida yoshlarni har tomonlama qoʼllab-quvvatlash, ijtimoiy himoya qilish, tashabbus va loyihalarini tadbiq qilishlarida koʼmaklashishga universitet hamisha tayyorligini bildirishdi.
Muloqot davomida talabalar oʼz muammo va takliflari bilan murojaat qilib, tegishli javoblar oldilar.

Встреча лидеров и молодежи
Сегодня, 18 мая, ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев провел встречу с талантливыми студентами в рамках недели «Встреча лидеров и молодежи» совместно с первым проректором университета С.Давлетовым и советником ректора Р.Шариповым. .
На встрече, прошедшей в форме открытого диалога, руководство университета поговорило со студентами по душам и выразило желание планомерно решать их проблемы и предложения и оказывать им практическую помощь.
В ходе встречи они заявили, что университет всегда готов оказать молодым людям всестороннюю поддержку, социальную защиту, помочь им реализовать свои инициативы и проекты.
В ходе диалога студенты обратились к своим проблемам и предложениям и получили соответствующие ответы.