Hozirgi kunda UrDU Xorijiy filologiya fakultetining “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasida Turkiyaning Ege universiteti professori Zuleyha O'ktam Gid hamrohligi va tarjimonlik faoliyati yoʻnalishi 2-kurs talabalariga Tili o'rganilayotgan mamlakat adabiyoti fanidan ma'ruza va amaliy mashg'ulotlar olib bormoqda
Hozirgi kunda UrDU Xorijiy filologiya fakultetining “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasida Turkiyaning Ege universiteti professori Zuleyha O'ktam Gid hamrohligi va tarjimonlik faoliyati yoʻnalishi 2-kurs talabalariga Tili o'rganilayotgan mamlakat adabiyoti fanidan ma'ruza va amaliy mashg'ulotlar olib bormoqda.
????Shu bilan birgalikda, 10-aprel kuni Urganch davlat universiteti va  Ege universiteti o'rtasidagi  shartnomaga muvofiq, professor-o'qituvchilar va talabalar uchun Webinar tashkil qilindi. Unda ikkala universitet talabalari va o'qituvchilari badiiy tarjimaning oʻziga xos xususiyatlari haqida oʻzaro fikr almashdilar.

Currently, at the Department of "Theory and Practice of Translation" of the Faculty of Foreign Philology of UrSU, Professor Zuleyha Oktam Gid of the Ege University of Turkey is conducting lectures and practical training on the subject of literature of the country where the language is being studied for the 2nd year students of the field of translation.
????At the same time, on April 10, according to the agreement between Urganch State University and Ege University, a Webinar was organized for professors and students. In it, students and teachers of both universities exchanged opinions about the specific features of literary translation.