BIZ KORRUPSIYASIZ TA'LIM TARAFDORIMIZ
Abituriyentlarning ota-onalari va yaqinlari bilan kirish imtihonlarining shaffof va adolatli o'tkazilishi, korrupsiyaviy holatlarning oldini olish yuzasidan tavsiyalar, ko'rsatmalar va tushuntirishlar olib borildi.
Urganch davlat universitetining Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari tomonidan abituriyentlarning ota-onalari va yaqinlariga kirish imtihonlarining shaffof va adolatli o‘tkazilishini ta’minlash, korrupsiyaviy holatlarning oldini olish  yuzasidan  tavsiyalar,  ko‘rsatmalar va tushuntirishlar berib borildi.
Test sinovlari va kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ochiq va shaffof tashkil etilishi hamda ularning Internet tarmog‘i orqali to‘g‘ridan—to‘g‘ri efirga uzatilishi  monitoringgi amalga oshirildi.
Kirish imtihonlari jarayonida kuzatuvchi (nazoratchi) sifatida Urganch davlat universitetiga biriktirilgan Vazirlik xodimlari bilan birgalikda universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi xodimlarining faol ishtirok etmoqdalar.
Kirish imtihonlari jarayonlarida korrupsiyaviy holatlarga duch kelgan fuqarolar tomonidan murojaat qilinishi uchun Vazirlikning 1006 qisqa raqamli va +998 71 207-18—43 raqamli ishonch telefonlari, shuningdek, anticor@edu.uz va anticorruption@edu.uz elektron pochtalari, @EduAntiCorruptionBot telegram botining uzluksiz ishlab turishi to'g'risida ma'lumotlar berildi.
Universitetning test sinovlari o‘tkaziladigan binolarida kuzatuv tadbirlarini tashkil etildi. Shuningdek, universitetning "Volontyorlar guruhi" a'zolari tomonidan abituriyentlarning ota-onalari o‘rtasida imtihon jarayonlari, o‘zgarishlar mohiyati, yoshlarning qiziqishlari haqida ijtimoiy so‘rovnomalar o‘tkazildi.

WE ARE SUPPORTERS OF CORRUPTION-FREE EDUCATION
Recommendations, instructions and explanations were made with the parents and relatives of applicants regarding transparent and fair conduct of entrance exams, prevention of corrupt situations.
The employees of Urganch State University's Department of Anti-Corruption "Compliance Control" gave recommendations, instructions and explanations to parents and relatives of applicants on ensuring transparent and fair conduct of entrance exams, preventing corrupt situations.
The open and transparent organization of tests and professional (creative) exams and their live broadcasting over the Internet was monitored.
In the course of the entrance exams, the employees of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" of the university actively participate as observers (controllers) together with the employees of the Ministry attached to the Urganch State University.
In order to be contacted by citizens who have encountered corruption during the process of entrance exams, the Ministry's hotlines 1006 short number and +998 71 207-18-43, as well as e-mails anticor@edu.uz and anticorruption@edu.uz, @EduAntiCorruptionBot telegram bot information about its operation was given.
Monitoring events were organized in the buildings of the university where tests are held. Also, the members of the "Volunteer Group" of the university conducted social surveys among the parents of applicants about the examination process, the nature of changes, and the interests of young people.