Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida “Talabalar ligasi” sport musobaqalari start oldi. Bugun, 12-sentabr kuni musobaqalarning fakultet bosqichi Sport va sanʼat fakultetida boshlandi.
Musobaqalar avvalida ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev hamda “Sport klub” raisi oʻrinbosari M.Rahimovlar soʻzga chiqib, musobaqalarning oʻtkazilish tartibi haqida gapirdilar va talabalarni faollikka chaqirdilar. Shundan soʻng, fakultetning 300 nafardan ortiq talabalari oʻrtasida stol tennis va basketbol boʻyicha musobaqalar boshlandi.

Стартовали спортивные соревнования «Студенческая лига»
В целях обеспечения здорового образа жизни молодежи, привлечения ее к занятиям спортом, содержательной организации ее досуга в Ургенчском государственном университете стартовали спортивные соревнования «Студенческая лига». Сегодня, 12 сентября, на факультете спорта и искусств начался факультетский этап соревнований.
Перед соревнованиями состоялась церемония открытия. Первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев и заместитель председателя «Спортивного клуба» М.Рагимов рассказали о порядке проведения соревнований и призвали студентов быть активными. После этого начались соревнования по настольному теннису и баскетболу среди более чем 300 студентов факультета.