Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida “Talabalar ligasi” sport musobaqalari start oldi. Bugun, 12-sentabr kuni musobaqalarning fakultet bosqichi Sport va sanʼat fakultetida boshlandi.
Musobaqalar avvalida ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev hamda “Sport klub” raisi oʻrinbosari M.Rahimovlar soʻzga chiqib, musobaqalarning oʻtkazilish tartibi haqida gapirdilar va talabalarni faollikka chaqirdilar. Shundan soʻng, fakultetning 300 nafardan ortiq talabalari oʻrtasida stol tennis va basketbol boʻyicha musobaqalar boshlandi.

"Student League" sports competitions have started
"Student League" sports competitions have started at Urganch State University in order to ensure a healthy lifestyle for the youth, to attract them to sports, and to organize their free time in a meaningful way. Today, on September 12, the faculty round of competitions began at the Faculty of Sports and Arts.
An opening ceremony was held before the competitions. The first vice-rector of UrSU D.Ibadullayev and the deputy chairman of "Sport club" M.Rahimov spoke about the procedure of holding competitions and called students to be active. After that, table tennis and basketball competitions started among more than 300 students of the faculty.