Talabalar ligasi: "Basketbol haftaligi"
Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “Talabalar ligasi” va “5 tashabbus olimpiadasi”  sport musobaqalari davom etmoqda.
Bugun, 15-sentabr kuni Texnika fakulteti talabalari ishtirokida basketbol boʻyicha musobaqalarning fakultet bosqichi oʻtkazildi.
Fakultetning 200 nafardan ortiq talabalarini qamrab olgan musobaqa jamoalar oʻrtasida qizgʻin bahslarga boy boʻldi.

Student League: "Basketball Week"
Sports competitions "Student League" and "Olympiad of 5 Initiatives" are being organized at Urganch State University in order to ensure a healthy lifestyle of young people, to attract them to sports, and to organize their free time in a meaningful way.
Today, on September 15, the faculty round of basketball competitions was held with the participation of students of the Technical Faculty.
The competition, which included more than 200 students of the faculty, was full of heated debates between the teams.