Yoshlar bilan ishlashda psixolog koʻmagi
Bugun, 5-oktabr kuni Urganch davlat universiteti amaliyotchi psixologi Mohinur Avezova va Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti tyutorlari hamkorligida fakultetning 1-bosqich talabalari bilan "Men va men tanlagan kasb" mavzusida psixologik trening o'tkazildi.
Trening davomida talabalarga tanlagan kasbi yuzasidan doimo yangilikga intilish, bo'sh  vaqtida ilmiy adabiyotlarni o'qish va o'z ustida ishlashi boʻyicha zarur tavsiyalar berildi.
Shuningdek, mashgʻulot davomida yoshlarni oʻziga boʻlgan ishonchini oshiradigan psixologik testlar va o'yinlar tashkil qilindi.

Психологическая поддержка в работе с молодежью
Сегодня, 5 октября, совместно с практикующим психологом Ургенчского государственного университета Мохинур Авезовой и тьюторами факультета Cоциально-экономических наук был проведен психологический тренинг со студентами первого курса факультета на тему "Я и выбранная мною профессия".
В ходе тренинга студентам были даны необходимые рекомендации всегда стремиться к новому в выбранной профессии, читать научную литературу в свободное время и работать над собой.
Также в ходе тренинга были организованы психологические тесты и игры, направленные на повышение уверенности молодежи в себе.