Yoshlar bilan ishlashda psixolog koʻmagi
Bugun, 5-oktabr kuni Urganch davlat universiteti amaliyotchi psixologi Mohinur Avezova va Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti tyutorlari hamkorligida fakultetning 1-bosqich talabalari bilan "Men va men tanlagan kasb" mavzusida psixologik trening o'tkazildi.
Trening davomida talabalarga tanlagan kasbi yuzasidan doimo yangilikga intilish, bo'sh  vaqtida ilmiy adabiyotlarni o'qish va o'z ustida ishlashi boʻyicha zarur tavsiyalar berildi.
Shuningdek, mashgʻulot davomida yoshlarni oʻziga boʻlgan ishonchini oshiradigan psixologik testlar va o'yinlar tashkil qilindi.

Psychological support in working with youth
Today, on October 5, a psychological training on the topic "Me and my chosen profession" was held with first-year students of the faculty in cooperation with Mohinur Avezova, a practicing psychologist of Urganch State University, and tutors of the Faculty of Socio-Economic Sciences.
During the training, the students were given the necessary recommendations to always strive for new things in their chosen profession, to read scientific literature in their spare time and to work on themselves.
Also, during the training, psychological tests and games were organized to increase self-confidence of the youth.