Filologiya fakulteti dekani, dots.D.Q.G‘ayipov Yangibozor tumanidagi 3-son maktabda "Ogahiyning hayoti va ijodi" mavzusida mahorat mashg‘ulotlari olib bordi
2019 yilning 23 noyabri kuni Filologiya fakulteti dekani, dots.D.Q.G‘ayipov Yangibozor tumanidagi 3-son maktabda "Ogahiyning hayoti va ijodi" mavzusida mahorat mashg‘ulotlari olib bordi. Unda mazkur maktab direktori J.Ramazanov, o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari M.Davletova, ona tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi F.Rajabovalar ishtirok etishdi. Mashg‘ulot davomida maktab o‘quvchilari o‘zlarining qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Mavzu bo‘yicha atroflicha ma’lumotlarga ega bo‘lishdi va mashg‘ulot o‘quvchilarda yaxshi taassurot qoldirdi.

Декан филологического факультета доцент Гаипов провел мастер-класс на тему «Жизнь и творчество Огаи» в школе № 3 Янгибазарского района.
23 ноября 2019 года декан филологического факультета, доцент Г.К. Гаипов провел мастер-класс «Жизнь и творчество Агахия» в школе № 3 Янгибазарского района. В нем приняли участие директор школы Дж. Рамазанов, заместитель директора по воспитательной работе М. Давлетова, учитель родного языка и литературы Ф. Раджабова. Во время занятия студенты получили ответы на свои вопросы. Они получили много информации по теме, и сессия оставила хорошее впечатление на студентов.