“Yashil makon” umummilliy loyihasi jamoani bir maqsadda birlashtirmoqda
Xabaringiz bor, joriy yilning 25-oktabridan boshlab respublikamiz boʻylab "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida kuzgi koʻchat ekish mavsumiga start berildi.
Urganch davlat universiteti hududida ham ushbu loyiha asosida keng koʻlamli ishlar olib borilmoqda.
Oltin kuz oʻz tarovatini oliygohimiz ichra boʻy koʻrsatayotgan bir pallada universitet atrofiga ekilayotgan turli koʻp yillik dekorativ gul va daraxtlar hududga yanada goʻzal manzara baxsh etmoqda.
Aytish joizki, ushbu mavsumda universitetimiz hududiga 2 500 tup turli manzarali daraxt va gullar ekilishi rejalashtirilgan.

As you know, from October 25 of this year, the autumn planting season has been started throughout the republic within the framework of the "Green Space" nationwide project.
On the basis of this project, large-scale works are also being carried out in the territory of Urganch State University.
At a time when the golden autumn is showing its freshness throughout our university, various perennial decorative flowers and trees planted around the university give the area a more beautiful view.
It is worth mentioning that this season, 2,500 bushes of various decorative trees and flowers are planned to be planted on the territory of our university.