“Yashil makon” umummilliy loyihasi jamoani bir maqsadda birlashtirmoqda
Xabaringiz bor, joriy yilning 25-oktabridan boshlab respublikamiz boʻylab "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida kuzgi koʻchat ekish mavsumiga start berildi.
Urganch davlat universiteti hududida ham ushbu loyiha asosida keng koʻlamli ishlar olib borilmoqda.
Oltin kuz oʻz tarovatini oliygohimiz ichra boʻy koʻrsatayotgan bir pallada universitet atrofiga ekilayotgan turli koʻp yillik dekorativ gul va daraxtlar hududga yanada goʻzal manzara baxsh etmoqda.
Aytish joizki, ushbu mavsumda universitetimiz hududiga 2 500 tup turli manzarali daraxt va gullar ekilishi rejalashtirilgan.

Общенациональный проект "Зеленое пространство" объединяет общество одной целью
Как известно, с 25 октября текущего года по всей республике стартовала осенняя посевная в рамках общенационального проекта «Зеленое пространство».
На базе этого проекта масштабные работы ведутся и на территории Ургенчского государственного университета.
В то время, когда золотая осень расцветает во всем нашем университете, различные многолетние декоративные цветы и деревья, посаженные вокруг университета, придают территории еще более красивый вид.
Стоит отметить, что в этом сезоне на территории нашего университета планируется посадить 2500 кустов различных декоративных деревьев и цветов.