Belgiya ta’lim kengashi va Urganch davlat universiteti oʼrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Joriy yil 20–25-noyabr kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Innovatsion rivojlanish agentligi va Belgiya Ta’lim kengashi bilan hamkorlikda Brussel shahrida “Oliy ta’limda tijoratlashtirish hamda universitetlarda tadbirkorlik muhitini yaratishning Yevropa tajribasi” mavzusida seminar o’tkazilmoqda.Unda respublikamizning 30 dan ortiq oliy ta’lim muassasasi rektor, prorektorlari qatorida Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo′yicha prorektori Z.Ibragimov ishtirok etmoqda.
22-noyabr kuni delegatsiya a’zolari Oʼzbekistonning Belgiyadagi elchixonasida boʼldilar.Shu kunning oʼzida Belgiya ta’lim kengashi va Urganch davlat universitet oʼrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Shuningdek, delegatsiya a’zolari Yevropa ittifoqi parlamenti faoliyati bilan ham yaqindan tanishdilar.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Советом по образованию Бельгии и Ургенчским государственным университетом
20-25 ноября т.г. в Брюсселе совместно с Агентством инновационного развития при Министерстве высшего образования, науки и инноваций и Советом по образованию Бельгии проходит семинар на тему «Европейский опыт коммерциализации высшего образования и создания предпринимательской среды в университетах». В нём участвует проректор по научной работе и инновациям Ургенчского государственного университета З.Ибрагимов, в числе ректоров и проректоров более 30 вузов нашей республики.
22 ноября члены делегации посетили посольство Узбекистана в Бельгии. В тот же день был подписан меморандум о сотрудничестве между Советом по образованию Бельгии и Ургенчским государственным университетом.