Biz sog`lom turmush tarzi tarafdorimiz!
Joriy yil 27-28-dekabr kunlari "1-yanvar-Yangi yil" bayramiga bagʻishlab, universitet Kasaba uyushma qoʻmitasi tomonidan  professor-o‘qituvchilar va ishchi-xodimlar ishtirokida Voleybol boʻyicha “Universitet birinchiligi” musobaqalari tashkil qilindi. Bayram
munosabati bilan o`tkazilgan  ushbu musoboqada universitetning barcha  professor-o‘qituvchilar va ishchi-xodimlari faol qatnashdi.
Musobaqa natijalariga ko`ra  ayollar oʻrtasida:
Oliy o'rin: Sport va san'at fakulteti jamoasi;
1-oʻrin: Xorijiy filologiya fakulteti jamoasi
2-oʻrin: Ijtimoiy -iqtisodiy fanlar fakulteti jamoasi;
3-oʻrin: Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti jamoasi.
Erkaklar oʻrtasida:
Oliy o'rin: Universitet terma jamoasi;
1-oʻrin: Fizika-matematika fakulteti jamoasi
2-oʻrin Pedagogika fakulteti jamoasi;
3-oʻrin Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti jamoasi
“1-yanvar- Yangi yil” bayramiga bagʻishlangan voleybol musobaqasida O`zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi O`zbek tilshunosligi kafedrasi va Adabiyotshunoslik kafedralari hamjihatlikda musobaqada faol  ishtirok etdilar va gʻoliblar qatorida UrDU

We support a healthy lifestyle!
This year, on December 27-28, dedicated to the "January 1-New Year" holiday, the University Trade Union Committee organized "University First" volleyball competitions with the participation of professors, teachers and workers. All professors, teachers and
employees of the university actively participated in this competition held in connection with the holiday.
According to the results of the competition among women:
Highest place: Faculty of Sports and Arts team;
1st place: the team of the Faculty of Foreign Philology;
2nd place: Faculty of Social and Economic Sciences;
3rd place: Faculty of Natural and Agricultural Sciences team.
Highest place: University national team;
1st place: team of the Faculty of Physics and Mathematics;
2nd place Pedagogical faculty team;
3rd place: team of Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
The Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology, the Department of Uzbek Linguistics, and the Department of Literary Studies actively participated in the volleyball competition dedicated to the "January 1 - New Year" holiday,