2024-yilning 5-9 yanvar sanalariga moʻljallangan ushbu nufuzli anjumanda dunyoning 30 nafarga yaqin matematika sohasining yetakchi mutaxassislari, doktorantlar, talabalar, xususan, Amerika Qoʼshma Shtatlarining 6 nafar yirik olimlari qatnashmoqda.
Shuningdek, yurtimizdagi oliy oʻquv yurtlaridan talabalar, Urganch davlat universiteti rahbariyati, Fizika-matematika fakulteti professor-oʻqituvchilari ishtirok etishdi.
Buyuk matematik olim Al-Xorazmiyning 1240 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan anjumanning ochilish marosimida UrDU rektori Baxrom Abdullayev ishtirok etib, konferensiya ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Xalqaro konferensiyaning ochilish marosimidan soʻng, sohaga oid eng soʼnggi yangiliklar, oʼzgarishlar, qilinayotgan ilmiy tadqiqotlar va ularning natijalari yuzasidan ishtirokchilarning maʼruzalari boshlandi.
Bugungi maʻruzalarda AQSHning Alabama universiteti professori Volodymyr Melnykov, Los Angeles shahridagi Kaliforniya universiteti va Germaniyaning Maks Plank universiteti professori Guido Montufar hamda Fizika-matematika fakulteti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha dekan o‘rinbosari, PhD. Jamol Mattiyevlar taqdimot qildilar.

The international conference "Algorithm of the 21st Century" has started at Urgench State University
About 30 leading experts in the field of mathematics, doctoral students, students, especially 6 major scientists of the United States of America, are participating in this prestigious conference scheduled for January 5-9, 2024.
Also, students from higher educational institutions of our country, management of Urgench State University, professors and teachers of the Faculty of Physics and Mathematics participated.
UrSU rector Bahrom Abdullayev participated in the opening ceremony of the conference organized on the occasion of the 1240th anniversary of the great mathematician Al-Khorazmi and wished success to the work of the conference.
After the opening ceremony of the international conference, the participants' lectures on the latest news, developments, ongoing scientific research and their results in the field began.
Volodymyr Melnykov, professor of the University of Alabama, USA, Guido Montufar, professor of the University of California in Los Angeles and Max Planck University of Germany, and the deputy dean for scientific affairs and innovations of the Faculty of Physics and Mathematics, Ph.D. Jamal Mattiyev made a presentation.