Sog`lom turmush tarzi targ`iboti
“Talaba va yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to‘g‘risida” gi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 351-sonli buyrug’i kalendar rejasining 30-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti URDU Sport klubi, URDU kasaba uyushma qo’mitasi, Xotin-qizlar maslahat kengashi, "Qizlarjon"  va "Lider qizlar" klubi, Sport va san’at fakulteti  tomonidan Xotin-qizlar o‘rtasida “Sport nafislik va salomatlik manbai” shiori ostida Gimnastika ( Belda halqa aylantirish, arqonda sakrash), shaxmat  va stol tennis  bo’yicha sport-sog’lomlashtirish tadbirlari  tashkillashtirildi.
Shu munosabat bilan 22-yanvar kuni Urganch davlat universitetida Xotin-qizlar kengashi, "Qizlarjon" hamda "Lider qizlar" UrDU Sport klublari tashabbusi bilan universitet ayol ishchi-xodimlari ishtirokida “Sport– nafislik va salomatlik manbayi” tanlovi tashkil etildi.Unda sportning gimnastika (belda halqa aylantirish, arqonda sakrash), shaxmat va stol tennis bo’yicha sport-sog’lomlashtirish tadbiri bo'lib o'tdi. Unda 6 ta fakultetdan faol ishchi xodimlar ishtirok etib, quyidagi o’rinlarni egalladi:

Sog`lom turmush tarzi targ`iboti
В целях обеспечения выполнения пункта 30 календарного плана приказа Министерства высшего образования, науки и инноваций № 351 «Об организации мероприятий по содержательной организации свободного времени студентов и молодежи» г. Ургенч Спортивный клуб УРДУ Государственного университета, Профсоюзный комитет УРДУ, Женский консультативный совет, клуб «Кизларжон» и «Девочки-лидеры», факультет спорта и искусств, организованный среди женщин под лозунгом «Спорт – источник элегантности и здоровья». Гимнастика (спортивная и Были организованы оздоровительные мероприятия с обручем, прыжками на скакалке), шахматами и настольным теннисом.
В связи с этим 22 января в Ургенчском государственном университете по инициативе Совета женщин и девушек, спортивных клубов УрГУ «Кизларжон» и «Девушки-лидеры» прошли соревнования «Спорт – источник элегантности и здоровья». было организовано с участием сотрудниц университета, проведено спортивно-оздоровительное мероприятие на основе вращения кольца вокруг талии, прыжков на скакалке), шахмат и настольного тенниса. В нем приняли участие активисты 6 факультетов, занявшие следующие должности: