Sog`lom turmush tarzi targ`iboti
“Talaba va yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to‘g‘risida” gi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 351-sonli buyrug’i kalendar rejasining 30-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti URDU Sport klubi, URDU kasaba uyushma qo’mitasi, Xotin-qizlar maslahat kengashi, "Qizlarjon"  va "Lider qizlar" klubi, Sport va san’at fakulteti  tomonidan Xotin-qizlar o‘rtasida “Sport nafislik va salomatlik manbai” shiori ostida Gimnastika ( Belda halqa aylantirish, arqonda sakrash), shaxmat  va stol tennis  bo’yicha sport-sog’lomlashtirish tadbirlari  tashkillashtirildi.
Shu munosabat bilan 22-yanvar kuni Urganch davlat universitetida Xotin-qizlar kengashi, "Qizlarjon" hamda "Lider qizlar" UrDU Sport klublari tashabbusi bilan universitet ayol ishchi-xodimlari ishtirokida “Sport– nafislik va salomatlik manbayi” tanlovi tashkil etildi.Unda sportning gimnastika (belda halqa aylantirish, arqonda sakrash), shaxmat va stol tennis bo’yicha sport-sog’lomlashtirish tadbiri bo'lib o'tdi. Unda 6 ta fakultetdan faol ishchi xodimlar ishtirok etib, quyidagi o’rinlarni egalladi:

Promotion of healthy lifestyle
In order to ensure the implementation of paragraph 30 of the calendar plan of the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 351 "On the organization of events for the meaningful organization of free time of students and young people", Urganch State University URDU Sports Club, URDU Trade Union Committee, Women's Advisory Council, "Kizlarjon" and "Leader Girls" Club, Faculty of Sports and Arts organized among women under the slogan "Sport is a source of elegance and health" Gymnastics ( Sports and wellness events were organized in waist hoop, jumping rope), chess and table tennis.
In this regard, on January 22, at the Urganch State University, at the initiative of the Council of Women and Girls, "Kizlarjon" and "Leader Girls" sports clubs of UrDU, the competition "Sports - a source of elegance and health" was organized with the participation of female employees of the university. a sports-health event was held on the basis of spinning a ring around the waist, jumping rope), chess and table tennis. Active workers from 6 faculties took part in it and took the following positions: