Bugun Urganch davlat universiteti rektori, prof. B.Abdullayev prof. A.Oʻrazboyev hamrohligida Jaloliddin Manguberdi harbiy-akademik litseyida boʻldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 12-iyundagi  PQ-184-sonli Qarori ijrosini taʼminlash, Urganch davlat universiteti hamda ushbu harbiylashtirilgan taʼlim muassasasi oʻrtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish, oʻz navbatida litseyda tashkil etilgan UrDU Zakovat klubi faoliyati bilan tanishish, litsey kutubxonasi uchun zarur adabiyotlarni hadya qilish maqsadidagi mazkur tashrif doirasida litsey faoliyati bilan yaqindan tanishildi.
Rektor B.Abdullayev muassasa direktori I.Saidov hamrohligida litsey oʻquvchilari bilan suhbatda boʻldi. Shuningdek, litsey pedagog-xodimlari bilan uchrashuv oʻtkazilib, unda oʻqituvchilarning ilmiy faoliyatiga koʻmaklashish, oʻquv-uslubiy adabiyotlar chop etishga yordamlashish borasida fikr almashildi.

Ensuring the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-184 dated June 12, 2023, further expanding the cooperation between Urgench State University and this militarized educational institution, in turn, in order to get acquainted with the activities of the UrSU Zakovat club established in the lyceum and to donate necessary literature for the lyceum library, he got to know the activities of the lyceum.
Rector B.Abdullayev, accompanied by director of the institution I.Saidov, had a conversation with the students of the lyceum. Also, a meeting was held with pedagogic staff of the lyceum, during which opinions were exchanged on supporting the scientific activities of teachers and publishing educational and methodological literature.