2024-yil 26-fevral kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev rahbarligida universitetning bir guruh kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilari umumta’lim fanlaridan dars mashg‘ulotlarini tashkil qilishda ilg‘or pedagogik tajribalarni ta’lim jarayoniga tadbiq qilish maqsadida Jaloliddin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyiga tashrif buyurdilar.
Dastlab har ikkala taʼlim muassasasining masʼul vakillari ishtirokida yigʼilish oʼtkazilib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 12-iyundagi PQ-184 sonli qarori bilan Urganch davlat universitetiga biriktirilgan mazkur harbiy akademik litseyga ilmiy-metodik jihatdan yordam ko‘rsatish boʼyicha zarur chora-tadbirlar muhokama qilindi va istiqboldagi vazifalar belgilab olindi.
Shundan soʻng, master-klass darslari tashkil etildi hamda litsey sharoitlari bilan yaqindan tanishildi.

Визит на военно-академический лицей имени Джалалуддина Мангуберди
26 февраля 2024 года под руководством ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева группа заведующих кафедрами и профессоров университета с целью применения передовых педагогических практик в образовательном процессе при организации общеобразовательных уроков посетила военно-академический лицей им. Джалалуддин Мангуберди.
Сначала было проведено совещание с участием ответственных представителей обоих учебных заведений и обсуждены необходимые меры по обеспечению научно-методического обеспечения данного военно-академического лицея при Ургенчском государственном университете постановлением Президента Республики Узбекистан от 12 июня 2023 г. № PQ-184 и определены дальнейшие задачи.