“Yotib shtangani ko‘tarish” yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekiston kubogida “Jismoniy madaniyat” fakulteti talabasi Rajapov Xamidjon 65 kilogramm vazn toifasidagi ishtirokchilar orasida kumush medalga sazovor bo‘ldi
Toshkent viloyatining Chirchiq shaxrida sportning pauerlifting va paralimpiya pauerliftingning “Yotib shtangani ko‘tarish” yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekiston kubogi o‘tkazildi. O‘zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi, Milliy olimpiya qo‘mitasi va O‘zbekiston Milliy paralimpiya assotsiatsiyasi hamkorligida uyushtirilgan musobaqada mamlakatimizning eng sara  80 nafarga yaqin mahoratli sportchisi o‘zlarining polvonlik qirralarini ko‘rsatishdi. Unda  “Jismoniy madaniyat” fakulteti 195-gurux talabasi, paralimpiya pauerliftinggi bellashuvlarida Rajapov Xamidjon ,  65 kilogramm vazn toifasidagi ishtirokchilar orasida  160 kilogrammlik toshni o‘ziga bo‘ysundirib,  kumush medalga sazovor bo‘ldi.  Musobaqa yakunida g‘olib va sovrindorlar kubok, diplom va sovg‘alar  bilan taqdirlanishdi.

Rajapov Hamidjon, a student of the Faculty of “Physical Culture”, won silver medalga among the participants in the 65-kilogram weight category at the Uzbek Cup in the direction of lifting the lying shank
Uzbekistan Cup was held in Chirchik city of Tashkent region in the direction of “Yatib shuntanagi yukshish” of sport powerlie and Paralympic powerlie. At the competition organized jointly by the Ministry of physical education and sports of the Republic of Uzbekistan, the National Olympiad and the National Paralympic Association of Uzbekistan, about 80 of the most talented athletes of our country showed their Polish sides. 195-group Student of the Faculty of” Physical Culture", Paralympic powerlifter Rajapov Khamidzhon at the next competitions , among the participants of the 65-kilogram weight category subjected to 160 kilograms of stone and won silver medalga.  At the end of the competition, the winners and winners were awarded with trophies, diplomas and prizes.