“Yotib shtangani ko‘tarish” yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekiston kubogida “Jismoniy madaniyat” fakulteti talabasi Rajapov Xamidjon 65 kilogramm vazn toifasidagi ishtirokchilar orasida kumush medalga sazovor bo‘ldi
Toshkent viloyatining Chirchiq shaxrida sportning pauerlifting va paralimpiya pauerliftingning “Yotib shtangani ko‘tarish” yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekiston kubogi o‘tkazildi. O‘zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi, Milliy olimpiya qo‘mitasi va O‘zbekiston Milliy paralimpiya assotsiatsiyasi hamkorligida uyushtirilgan musobaqada mamlakatimizning eng sara  80 nafarga yaqin mahoratli sportchisi o‘zlarining polvonlik qirralarini ko‘rsatishdi. Unda  “Jismoniy madaniyat” fakulteti 195-gurux talabasi, paralimpiya pauerliftinggi bellashuvlarida Rajapov Xamidjon ,  65 kilogramm vazn toifasidagi ishtirokchilar orasida  160 kilogrammlik toshni o‘ziga bo‘ysundirib,  kumush medalga sazovor bo‘ldi.  Musobaqa yakunida g‘olib va sovrindorlar kubok, diplom va sovg‘alar  bilan taqdirlanishdi.

На Кубке Узбекистана по поднятию штанги лежа студент факультета “Физическая культура " Ражапов Хамиджон завоевал серебряную медаль среди участников в весовой категории до 65 килограммов
В городе Чирчик Ташкентской области состоялся Кубок Узбекистана по спортивному пауэрлифтингу и паралимпийскому пауэрлифтингу “подъем лежа”. В соревнованиях, организованных министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан, Национальным олимпийским комитетом и Национальной ассоциацией паралимпийцев Узбекистана, приняли участие около 80 спортсменов с высшим профессиональным образованием нашей страны. В нем студент 195-й группы факультета “Физическая культура” Ражапов Хамиджон в соревнованиях по паралимпийскому пауэрлифтингу среди участников в весовой категории 65 кг завоевал серебряную медаль.  По итогам соревнований победители и призеры были награждены кубками, дипломами и подарками.