Vazir Urganch davlat universiteti talabalar turar joyida boʻldi
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov Urganch davlat universitetining 5-son talabalar turar joyida boʻldi.
Vazir yotoqxonada talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishib, yoshlarning boʻsh vaqtlarini qanday oʻtkazayotganlarini koʻzdan kechirdi. Talabalar uchun yaratilgan qulayliklarga eʼtibor qaratdi. Vazirga UrDU rektori B.Abdullayev tomonidan universitet talabalarining yotoqxona bilan taʼminlanishi va yaratilgan sharoitlar yuzasidan maʼlumotlar berildi.
TTJdagi yashash xonalari, dars xonalari, kutubxona, kompyuter xonasi, maʼnaviyat xonasi, oshxonalar koʻzdan kechirildi. Imkoniyati cheklangan yoshlar uchun mavjud sharoitlar va maxsus xonalarga eʼtibor qaratildi.
Vazir yoshlarning boʻsh vaqtlarini unumli oʻtkazish maqsadida tashkil etilgan turli yoʻnalishdagi toʻgaraklar faoliyati bilan tanishib, u yerdagi talabalar bilan muloqot qildi.  Talabalarning muammolari bilan qiziqdi, kelajak maqsadlari va qiziqishlari haqida soʻradi. Talabalar tomonidan IT va boshqa sohalarda tanlovlarni koʻproq oʻtkazish takliflari berildi.

Министр посетил студенческое общежитие Ургенчского государственного университета
Министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов посетил студенческое общежитие №5 Ургенчского государственного университета.
Министр ознакомился с условиями, созданными для студентов в общежитии, и понаблюдал, как молодёжь проводит свободное время. Он обратил внимание на условия, созданные для студентов. Ректор УрГУ Б.Абдуллаев проинформировал министра об обеспечении общежитиями студентов университета и созданных условиях.
Были осмотрены комнаты, аудитории, библиотека, компьютерная комната, комната для досуга и столовые помещения общежития. Уделено внимание существующим условиям и специальным помещениям для молодежи с ограниченными возможностями.
Министр ознакомился с деятельностью клубов различных направлений, организованных с целью продуктивного проведения свободного времени молодежи, и пообщался там со студентами. Его интересовали проблемы студентов, спросил об их будущих целях и интересах. Студенты предложили проводить больше соревнований в сфере IT и других сферах.
В искреннем диалоге студенты выразили удовлетворение вниманием и возможностями, направленными на молодёжь нашей страны.