Vazir Urganch davlat universiteti talabalar turar joyida boʻldi
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov Urganch davlat universitetining 5-son talabalar turar joyida boʻldi.
Vazir yotoqxonada talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishib, yoshlarning boʻsh vaqtlarini qanday oʻtkazayotganlarini koʻzdan kechirdi. Talabalar uchun yaratilgan qulayliklarga eʼtibor qaratdi. Vazirga UrDU rektori B.Abdullayev tomonidan universitet talabalarining yotoqxona bilan taʼminlanishi va yaratilgan sharoitlar yuzasidan maʼlumotlar berildi.
TTJdagi yashash xonalari, dars xonalari, kutubxona, kompyuter xonasi, maʼnaviyat xonasi, oshxonalar koʻzdan kechirildi. Imkoniyati cheklangan yoshlar uchun mavjud sharoitlar va maxsus xonalarga eʼtibor qaratildi.
Vazir yoshlarning boʻsh vaqtlarini unumli oʻtkazish maqsadida tashkil etilgan turli yoʻnalishdagi toʻgaraklar faoliyati bilan tanishib, u yerdagi talabalar bilan muloqot qildi.  Talabalarning muammolari bilan qiziqdi, kelajak maqsadlari va qiziqishlari haqida soʻradi. Talabalar tomonidan IT va boshqa sohalarda tanlovlarni koʻproq oʻtkazish takliflari berildi.

The minister visited the student residence of Urgench State University
The Minister of Higher Education, Science and Innovations Kungirotboy Sharipov visited the student residence No.5 of Urgench State University.
The minister familiarized with the conditions created for students in the dormitory and observed how students spend their free time. He paid attention to the facilities created for students. The Rector of UrSU B.Abdullayev informed the minister about the provision of hostels for university students and the created conditions.
The living rooms, classrooms, library, computer room, spiritual room, and kitchens in the student residence were inspected. Attention was paid to the existing conditions and special rooms for the disabled students.
The minister got acquainted with the activities of clubs of various directions, organized for the purpose of productively spending free time of youngsters, and communicated with the students there. He was interested in the students' problems, asked about their future goals and interests. The students suggested holding more competitions in IT and other fields.
In a sincere dialogue, the students expressed their satisfaction with the attention and opportunities directed at youngsters in our country.