Bugun Urganch davlat universiteti Xotin qizlar maslahat kengashi, Oila va xotin-qizlar qoʻmitasi Urganch shahar bo'limi hamda 3-sonli "Ma'rifat" mahallasi "Oqila ayollar" harakati bilan hamkorlikda “Xon atlas” festivali bo'lib o'tdi.
Ushbu festivalda universitetning barcha fakultetlari "Qizlarjon" klubi faollari hamda Amaliy ishlar va tikuvchilik to'garaklarining mohir qizlari o'zlarining amaliy qo'l ishlaridan ko'rgazmalari, milliy kiyimlar taqdimoti, etnografik sahna chiqishlari, kuy va raqslari bilan faol ishtirok etishdi.
Ayniqsa, Fizika-matematika fakultetining "Fotiha to'yi", Texnika fakultetining "Yor-yor", Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti  ko'rgazmalari, Rus tili ta'lim yo'nalishi talabalarining chiqishlari barchaga yuqori kayfiayt ulashdi.

Today, the "Khan Atlas" festival was held in cooperation with the Women's Advisory Council of Urgench State University, the Urgench City Department of the Family and Women's Committee, and the "Smart Women" movement of "Marifat" neighborhood No. 3.
In this festival, the activists of the "Girls' Club" of all faculties of the university and the skillful girls of the Practical Works and Sewing Clubs took an active part with their practical handiwork exhibitions, presentation of national clothes, ethnographic performances, songs and dances.
Especially, the "Fatiha wedding" of the Faculty of Physics and Mathematics, "Yor-yor" of the Faculty of Technology, exhibitions of the Faculty of Socio-Economic Sciences, and the performances of the students of the Russian language education department gave everyone a high mood.