Bugun Urganch davlat universiteti Xotin qizlar maslahat kengashi, Oila va xotin-qizlar qoʻmitasi Urganch shahar bo'limi hamda 3-sonli "Ma'rifat" mahallasi "Oqila ayollar" harakati bilan hamkorlikda “Xon atlas” festivali bo'lib o'tdi.
Ushbu festivalda universitetning barcha fakultetlari "Qizlarjon" klubi faollari hamda Amaliy ishlar va tikuvchilik to'garaklarining mohir qizlari o'zlarining amaliy qo'l ishlaridan ko'rgazmalari, milliy kiyimlar taqdimoti, etnografik sahna chiqishlari, kuy va raqslari bilan faol ishtirok etishdi.
Ayniqsa, Fizika-matematika fakultetining "Fotiha to'yi", Texnika fakultetining "Yor-yor", Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti  ko'rgazmalari, Rus tili ta'lim yo'nalishi talabalarining chiqishlari barchaga yuqori kayfiayt ulashdi.

Сегодня фестиваль «Хан Атлас» прошел совместно с Женсоветом Ургенчского государственного университета, Ургенчским городским отделом комитета семьи и женщин и движением «Мудрые женщины»  №3 махалли «Марифат».
В этом празднике активное участие приняли активистки «Клуба девушек» всех факультетов университета и умелицы кружков практических работ и шитья со своими практическими выставками рукоделия, презентациями национальной одежды, этнографическими выступлениями, песнями и танцами.
Особенно выставки физико-математического факультета «Свадьба Фатиха», технологического факультета «Ёр-ёр», выставки факультета социально-экономических наук, выступления студентов кафедры русского языкового образования всемподарили высокое настроение.