“Eko-zakovat” musobaqasi tashkil etildi
15-aprel – “Ekologiyaga oid bilimlar kuni” hamda 22-aprel – “Xalqaro yer kuni” munosabati bilan Urganch davlat universiteti “Ekologiya va HFX” kafedrasi tomonidan talabalarni ekologiya va atrof-muhitni asrashga oid bilimlarini oshirishga qaratilgan turli tadbirlarni tashkil etmoqda.
Jumladan, bugun universitet talabalar turar joyining oʼquv zalida oliygohimizning ekolog mutaxassislari hamda viloyat Ekologiya boshqarmasi xodimlari hamkorligida ekologiya va atrof-muhitni asrashga oid savollar yuzasidan Ekologiya yo‘nalishi talabalari oʻrtasida “Eko-zakovat” intellektual oʼyini tashkil etildi.

"Eco-intelligence" competition was organized
In connection with April 15 - "Ecological Knowledge Day" and April 22 - "International Earth Day", Urgench State University organizes various events aimed at increasing students' knowledge of ecology and environmental protection by the department of "Ecology and Savety of life activity".
For example, today, in the study hall of the university student residence, in cooperation with environmental experts of our university and employees of the Regional Ecology Department, an intellectual game "Eco-intelligence" was organized among the students of the Ecology department on questions related to ecology and environmental protection.