“Eko-zakovat” musobaqasi tashkil etildi
15-aprel – “Ekologiyaga oid bilimlar kuni” hamda 22-aprel – “Xalqaro yer kuni” munosabati bilan Urganch davlat universiteti “Ekologiya va HFX” kafedrasi tomonidan talabalarni ekologiya va atrof-muhitni asrashga oid bilimlarini oshirishga qaratilgan turli tadbirlarni tashkil etmoqda.
Jumladan, bugun universitet talabalar turar joyining oʼquv zalida oliygohimizning ekolog mutaxassislari hamda viloyat Ekologiya boshqarmasi xodimlari hamkorligida ekologiya va atrof-muhitni asrashga oid savollar yuzasidan Ekologiya yo‘nalishi talabalari oʻrtasida “Eko-zakovat” intellektual oʼyini tashkil etildi.

Организован конкурс «Эко-заковат»
По случаю 15 апреля – «Дня экологических знаний» и 22 апреля – «Международного дня Земли» в Ургенчском государственном университете кафедрой «Экология и ТЭК» организуются различные мероприятия, направленные на повышение знаний студентов в области экологии и охраны окружающей среды.
В частности, сегодня в учебном зале студенческого общежития университета среди студентов экологического факультета совместно со специалистами-экологами нашего университета и сотрудниками регионального кафедры экологии была организована интеллектуальная игра «Эко-заковат».